Зачем прописывать в Конституции курс на ЕС и НАТО

339
 • 59
 •  
 •  
 •  
 •  
 • 7
 •  
 •  
 •  
  66
  Поделились

Зачем прописывать в Конституции курс на ЕС и НАТОФиксация в Конституции Украины курса на вступление в ЕС и НАТО является сигналом не только для украинского общества о твердости намерений, но и месседжем западным партнерам.

Об этом заявил Президент Петро Порошенко на 15-й Ежегодной конференции YES.

“Цьогорічний саміт НАТО підтвердив євроатлантичну перспективу великої європейської країни, й ініціатива зафіксувати курс на НАТО в Конституції – це не лише сигнал суспільству про твердість намірів. Це не лише намір зайвий раз помахати ручкою Москві: «До свиданья, наш ласковый Миша, возвращайся в свой сказочный лес!» Це месидж і нашим західним партнерам: ви неодноразово вже нам сказали, що двері відкриті. На закритому засіданні саміту абсолютно всі керівники Євросоюзу твердо наголосили: “Пане Президенте, двері НАТО для вас відкриті”. А ми ніколи й не сумнівалися, відверто кажучи. Ми обов’язково цим скористаємося, і ми обов’язково повернемося у велику родину європейських народів”, – сказал Порошенко.

Он добавил, что наши европейские и евроатлантические стремления следует рассматривать в более широком мировом и европейском контексте. “Не лише нам потрібні Євросоюз і не лише нам потрібне НАТО. Рівно настільки ж ми необхідні їм. Не тільки НАТО дасть нам дієві гарантії безпеки, але й ми з нашою новою армією… істотно зміцнимо східний натовський фланг”, – убежден Президент.

Он подчеркнул, что в Альянс Украина идет не с пустыми руками, а де-факто предлагает этому оборонному блоку одну из сильнейших армий континента.

“І головне, у нас є унікальний досвід, як захищатися і, я відкину дипломатію, як бити російського агресора”, – резюмировал Порошенко.

Президент Петро Порошенко висловив упевненість, що наступного пленарного тижня Верховна Рада проголосує за зміни в Конституцію щодо прагнення України вступити до Європейського Союзу і НАТО.

«Я абсолютно впевнений, що наступного парламентського тижня парламент усе-таки проголосує за конституційні зміни, і я буду дуже щасливий, якщо буде достатньо голосів для того, щоб продемонструвати, наскільки важливий цей процес для українського народу, парламенту, уряду і Президента», – сказав Порошенко.

Він також висловив упевненість, що в один прекрасний день Україна стане членом ЄС і НАТО.Загрузка…


ПОДЕЛИТЬСЯ

:
61 queries in 0,898 seconds.