За годину до розстрілу — Генадій Фімін — «Йду воювати з Росією»

4361
Сподобалась публікація? Поділіться нею у соціальних мережах!
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  • 67
  •  
  •  

…До розстрілу залишалася година. Російські найманці, які окупували Луганщину, усю ніч катували Генадія Фіміна за відкриту проукраїнську позицію. Як згадує сам Генадій, внутрішньо він змирився із тим, що його чекає. Під ранок терористи втомилися та залишили його до розстрілу прикутим до батареї. «Мене мали розстріляти о 10 годині, та десь за годину до цього я почув вибухи. Це була наша армія, вони мене врятували», — говорить чоловік.

Та життя Генадія ще декілька разів висіло на волосинці. Адже його могли вбити під час зачистки. Так, один із українських спецпризначенців, який звільняв місто, ледь не застрелив чоловіка. «Це диво, що Геннадій залишився живим! — пригадує події 2014-го року спецпризначенець Дмитро. — Це було 28 червня.

Ми мали зайняти державний кордон у районі населеного пункту Червоний партизан. Рухались спільно з прикордонниками — вони зайняти пункт пропуску, а ми пішли далі. Вже почали зачистку і йшли вулицею. З одного боку неї стояли якісь вагончики. І я вирішив перевірити один. Мав би кинути гранату в приміщення, а потім зайти туди.

Та чомусь не зробив цього. Коли увірвався до вагончика, почув шум. Усе відбувалося дуже швидко, думав, що то сепаратист, і вже націлив зброю. Та почув крик чоловіка: „Я українець!“… Ще б якась доля секунди, і я натиснув на гачок..».

Коли з’ясували, хто він та за що був у полоні, Генадія відпустили. Після короткої реабілітації та відпочинку з родиною чоловік пішов служити до лав Збройних Сил.

«Йду воювати з Росією»

«Пролетів тиждень, Українське військо звільнило Слов’янськ. Оце так! Ми почули цю радісну новину під час обіду. Я встав, підійшов до купи піску, взяв у руки лопату і різким рухом поламав її держак об коліно… Хлопці запитали: „Що сталося?“. Я відповів: „Йду воювати з Росією“. Вони кинулися мене відмовляти: „Ти інвалід. Дітей троє“. Тоді я відповів, що я й піду визволяти своїх дітей, рятувати від цих російських потвор, які уявили себе богами», — так пізніше Геннадій написав у своїй книжці про той день, коли вирішив йти на фронт.

Так луганчанин став розвідником. Основним його завданням мала бути розвідка, адже хто як не він — місцевий, краще знається на своїй землі. Вже незабаром Геннадій пройшов і перше бойове хрещення. Випало на його долю непросте завдання — оборона Савур-Могили.

Уже після демобілізації Фімін написав книгу-спогад про ті події — «Доброволець «Сумрака». Твір стане документальним підтвердженням того, як жителі Донбасу протистоять російській окупації та жорстокості ворога. Головними натхненниками стануть побратим Тимур Юлдашев та незмінний командир Ігор Гордійчук. Саме цим людям автор завдячує найбільше і пам’ятатиме їх завжди.Акция! Подсветка IllumiBowl для унитаза. Хит.
ПОСМОТРЕТЬ

Покупайте 8 штук в комплекте почти даром! Выгодно.
ПОСМОТРЕТЬ

5 штук ламп по супернизкой цене! Спешите купить!
ПОСМОТРЕТЬ

Допомога сайту

Приват – 4149605466065448
Приват$ – 5168742712978968

Зробити переказ на ПриватБанк можна за посиланням ТУТ


ПОДЕЛИТЬСЯ

:
Загрузка...
57 queries in 1,744 seconds.