З передової: «минув ще один день війни»

172
 • 32
 •  
 •  
 •  
 •  
 • 1
 • 1
 •  
 •  
  34
  Поделились

З передової: «минув ще один день війни»

Десантники на передовій разом з іншими продовжують виконувати поставлені бойові завдання – утримують оборону, тримають під своїм вогневим контролем наші рубежі, ведуть спостереження за ворожими позиціями, придушують адекватним вогнем у відповідь вогневі точки противника, коли ворог з того боку нахабніє.
Бійці раді гостям на позиціях. Нові обличчя, нові історії, нові емоції – розбавляють дещо одноманітні бойові будні наших воїнів на передовій.

З передової: «минув ще один день війни»

Запитую про обстановку
– Ось! – красномовно киває боєць на мішок з небезпечними залишками «подарунків» від сепарів – назбирали після свят. Два мішка уламків колись були смертоносними боєприпасами, які з настанням темряви прилітають з ворожих позицій навпроти.

Украина планирует масштабную закупку высокотехнологичного оружия

– Щодень ближче до вечора чекаємо обстрілів, години з сьомої і до ранку. Вдень – більш-менш тихо, але як темніє,починається. З того боку стрілкотня, крупний калібр, АГСи, СПГ. По звуку «виходів» чуємо їх міномет – воїн продовжує. – Є підозра, що десь там працюють снайпери, тому вживаємо додаткових заходів безпеки, не показуємося на відкритих місцях.

З передової: «минув ще один день війни»

На вогневих позиціях холодно і тихо. Вдень рідко прилітає. Визначені військовослужбовці ведуть спостереження. Серйозні, неговіркі. Мало слів, мало рухів. Мають все напоготові для бойової роботи. Радєйка час від часу оживає голосом старшого.


«Ворог часто провокує вогнем – поодиноким, неприцільним, хаотичним. Особливо вночі. Безладна сепарська стрілянина трасерами – щоб спровокувати наших на відповідь, викрити наші вогневі позиції», – розповідає один з бійців. Коли бачимо, що «насипають», відпрацьовуємо тим же калібром, не мовчимо! – запевняє воїн на спостережному посту.
Через бійницю у віддаллі майорить український прапор. Наші воїни встановили його, щоб ворог знав, де українська земля. Кажуть, в перший же день «сепари» намагалися знищити його прицільним вогнем. Встояв. Вцілів.

З передової: «минув ще один день війни»

Тут ми затримуємося ненадовго, до ворожих позицій декілька сотень метрів, не відволікаємо спостерігачів від їх роботи. Спускаємося в обладнаний бліндаж. Кухонька зустріла теплом, запахом їжі і затишком. Кіт звернувся калачиком біля грубки. Час йде до вечора, тому скоро по черзі будуть приходити побратими на вечерю. Спочатку ми почуємо кроки з-за рядна, яким закриті двері для кращого зберігання тепла, слова привітання, сміх, легкий чирк запальничкою, дим сигарети і лиш тоді, за пару хвилин воїн заходить на вечерю. Війнуло холодом. Автомат – на стіну, гарячу тарілку в руки, сьорбнути кави – і коротке слово, як минув день.

Путин – убийца. Сколько раз нужно это повторить?

– Сьогодні було тихо!
Вечеря, чай, перекинутися словами з побратимами – і назад. Через десять хвилин на вечерю прийдуть наступні. А далі – всі вони рушать назад, в ніч, на холодні, вітром підбиті позиції. Не спати. Спостерігати. Коли треба, стріляти. Від їх пильності залежить спокій і мир позаду, спокійний сон і відпочинок побратимів, які завтра змінять їх на вогневих позиціях.

З передової: «минув ще один день війни»

Так минає ще один день для наших захисників на передовій.

Таких днів минуло багато, немало чекає ще попереду.
Українські десантники не розслабляються, ведуть спостереження, міцно тримають зброю в руках і готові до будь-яких ворожих провокацій.

Разом переможемо!

Слава Україні!

Прес-група ОТУ «Схід» З передової

Операція об’єднаних сил / Joint Forces Operation
ПОДЕЛИТЬСЯ

:
62 queries in 0,818 seconds.