Юлія Газпромівна продовжує шкодити Україні на користь Москві

1030
Сподобалась публікація? Поділіться нею у соціальних мережах!
  • 856
  •  
  •  
  •  
  •  
  • 30
  • 4
  •  

Тимошенко знову перешкоджає створенню консорціуму з управління українською ГТС, граючи в команді Газпрому.

Юлія Газпромівна продовжує шкодити Україні на користь МосквіТимошенко заявила, що не допустить створення Консорціуму з управління українською ГТС. І навіть якщо його вдасться створити, Тимошенко загрожує «повернути все назад» і не повернути гроші, зруйнувавши консорціум, якщо він буде створений. Пропонує прийняти цілий закон «про це». Знову повторюючи 2005 рік з його ризиками націоналізації і реприватизації. Фактично, цим вона підвищує ризики для учасників концорціуму, намагаючись зірвати процес його формування. І це на тлі того, що позиції Північного Потоку 2 почали слабшати. І з’явився шанс, за допомогою західного тиску, перш за все за допомогою США, зірвати цей проект. І тут його знову прийшла рятувати Юлія Володимирівна.

Що потрібно Європі? Гарантії і свій інтерес. Нічого особистого тільки бізнес. Якщо раптом вийде послабити позиції Північного Потоку 2, то треба буде запропонувати ще щось німцям і ЄС в цілому, щоб показати вигоду для них особисто альтернативного проекту. Українського проекту. Просто з любові до України ніхто нічого робити не буде. Тоді легше буде дотримати всі інтереси, в першу чергу бізнес-інтереси і прийняти непопулярне для німецького бізнесу рішення. Тиск вже є, особливо останнім часом США посилили тиск. І є навіть політичний відгук у самому ЄС. Так що варіант скасування проекту Північний Потік 2 вже не здається таким і фантастичним. І для того, щоб бізнес погодився на нього, на столі вже має лежати українська пропозиція. Яка б говорила, що в стандартному варіанті не буде українського ризику, а буде європейське управління, а значить цей проект нічим не гірший, ніж альтернативний маршрут від Газпрому. На тлі тиску США це може спрацювати.

Логічно? Цілком. Адже для України є перспектива втрати як мінімум 3 млрд доларів від транзиту щорічно. Гра варта свічок. Не кажучи вже про побоювання, що наявність транзиту через територію України стримує Росію від прямої агресії. І навіть якщо це не так, то все одно залишається 3 млрд доларів. Зовсім не зайві для України. І без російського транзиту вся українська ГТС ризикує перетворитися на купу металобрухту.

І що ж? У цей момент з’являється Леді Ю і намагається зірвати переговори. Кому це вигідно? Тільки Газпрому. Газпрому, який повинен показати німцям, що Україна ненадійний партнер. Як можна говорити про щось з Україною, якщо тут такі політичні ризики. Росіяни завжди говорили про це. І про те, що в Україні немає гарантій прав власності. А значить тут і газ крадуть і європейську власність можуть націоналізувати. Адже шанси на перемогу Тимошенко високі. А значить політичні ризики проекту дуже високі. А значить логічно побудувати трубу в обхід України. І прибрати ризики для постачання газу до Німеччини. І зараз саме підтримка Тимошенко, яка погрожує, що перемігши, зруйнує консорціум, дуже допомагає Газпрому довести свою позицію. У підсумку, вже вкотре, Газпрому намагаються допомогти всередині України. Навіть не президентом, лише у статусі рейтингового кандидата, Тимошенко вже здатна істотно допомогти Газпрому.

Здавалося б, до чого тут контракт від 2009 року, після якого Україна роками переплачувала Газпрому мільярди доларів. Здавалося б, до чого тут Тимошенко.

populizmПОДЕЛИТЬСЯ

:
Загрузка...
62 queries in 0,971 seconds.