Вперше у світі, таблетка від ковіду схвалена у Британії

1048

Українська UK English EN Deutsch DE Français FR Беларуская мова BE Nederlands NL Русский RU
+++ в карму за репост

Вперше у світі, таблетка від ковіду схвалена у Британії

Британська влада вперше у світі схвалила до застосування таблетку, призначену для боротьби з наслідками коронавірусу. Препарат під назвою молнупіравір прописуватимуть двічі на день найбільш уразливим пацієнтам. Клінічні випробування показали, що він приблизно наполовину знижує ризик госпіталізації та смерті від Covid-19.

Молнупіравір був спочатку розроблений як засіб проти грипу. Міністр охорони здоров’я Великобританії Саджид Джавід вважає, що препарат зможе значно допомогти у боротьбі з пандемією, зокрема, врятувати людей із крихким здоров’ям або імунною системою, що погано працює.

«Сьогодні історичний день для нашої країни. Великобританія першою у світі схвалила антивірусний препарат проти ковіда, який можна приймати вдома», — сказав Джавід.

Перша таблетка

Молнупіравір – розробка американської фармацевтичної корпорацією Merck у партнерстві з компанією Ridgeback Biotherapeutics. Це перша пігулка, розроблена проти наслідків ковіда.

Завдання препарату — порушити генетичний код коронавірусу і таким чином перешкодити його поширенню по тілу людини. Він діє проти одного з ензимів, який вірус використовує для самовідтворення. Merck стверджує, що таблетка буде такою ж ефективною проти всіх нових варіантів Covd-19 — як існуючих, так і тих, що можуть з’явитися в майбутньому.

COVID-19 — российское биооружие по сценарию Кремля

Британське агентство з регулювання лікарських засобів (MHRA) рекомендувало використання молнупіравіру для пацієнтів, які відчувають симптоми середньої та легкої тяжкості та мають щонайменше один фактор ризику, такий як супутнє важке захворювання, надмірна вага, літній вік, діабет або проблеми з серцем.

Глава MHRA Джун Рейн заявила, що таблетка — «ще один терапевтичний засіб, який поповнює наш арсенал боротьби з Covid-19». «Це перший у світі схвалений антивірусний засіб проти цього захворювання, який можна приймати орально, а не вводити внутрішньовенно, – каже Рейн. — Це важливо, оскільки його можна застосовувати поза лікарнями ще до того, як Covid-19 розвинеться до важкої стадії».

Британія вже замовила 480 тис. курсів препарату, які мають бути поставлені до кінця цього року.

Клінічні дослідження

У клінічних дослідженнях молнупіравіру, що проводилися раніше, брали участь 775 пацієнтів, у яких був нещодавно діагностований ковід. Їхні результати виявилися такими:

  • Було госпіталізовано 7,3% учасників дослідження, які отримали ліки;
  • При цьому з тих, хто отримав плацебо (таблетку-пустушку), у лікарні опинилися 14,1% пацієнтів;
  • У групі пацієнтів, які отримали молнупіравір, ніхто не помер, проте від наслідків ковіда пізніше померли вісім пацієнтів, яким дали плацебо.

Дані клінічного дослідження було опубліковано як прес-реліз, їх не рецензували експерти.

Судячи з результатів дослідження, для ефективного використання молнупіравіру, його необхідно приймати на перших етапах виникнення симптомів. Раніше виробники намагалися провести ще одне дослідження за участю пацієнтів, які були госпіталізовані з важкими симптомами ковіда, але його довелося припинити, оскільки препарат відчутних результатів не приносив.

Merck вперше провела клінічні дослідження пігулки проти ковіда, проте інші фармацевтичні компанії також працюють над подібними препаратами. У тому числі корпорація Pfizer розпочала дослідження двох різних антивірусних таблеток, такі ліки також розробляє швейцарська Roche.

:
82 queries in 0,246 seconds.