Вірус переможною ходою крокує храмами та монастирями УПЦ МП або Хрещення Коронавірусом

279

Українська UK English EN Deutsch DE Français FR Беларуская мова BE Nederlands NL Русский RU
+++ в карму за репост

Вірус переможною ходою крокує храмами та монастирями УПЦ МП або Хрещення Коронавірусом

Вони знову хочуть це повторити. Попи Московського патріархату знову хочуть провести по всій Україні святкові богослужіння. В умовах розповсюдження коронавірусу. Наче Великодня і того, що після нього сталося, мало.

Вірус переможною ходою крокує храмами та монастирями УПЦ МП. Києво-печерська лавра. Почаївська лавра. Зараз спалах захворюваності спостерігається у Городницькому ставропігійному Свято-Георгіївський чоловічому монастирі (Новоград-Волинський район Житомирської області), а також у кількох інших релігійних громадах. Та й Україною свою переможну ходу вірус почав із церкви, коли на початку березня на Житомирщині від хворої жінки заразилися прихожани церкви у Радомишлі.

Число звіра із «русского міра»

І от тепер батюшки планують урочисті богослужіння до Дня хрещення Руси 28 липня. Спитаємо себе: чи так необхідно проводити подібні заходи до цього свята? Ні. День хрещення Руси у минулому не відзначався з такою помпезністю. Це не Різдво, не Великдень, не Трійця. Нащо ж ризикувати життям та здоров’ям прихожан, у масі своїй літніх людей, для яких хвороба особливо небезпечна?

Відповідь така: архієреї Української Православної Церкви Московського патріархату не можуть ослухатися команди з Москви. А в Москві Церква давно уже стала одним із політичних чинників і за впливом принаймні не поступається владі президента. Ні для кого не секрет тісні зв’язки РПЦ з російськими спецслужбами – як то кажуть, під рясами священиків проглядаються погони ФСБ.

А от для Кремля святкування Дня хрещення Руси має дуже велике значення. Тут політичний підтекст. Москва давно мріє про лідерство у світовому православ’ї і патріарх Московський навіть з 1947 року фактично знаходиться у режимі самопроголошення себе вселенським. А останнім часом російська Церква відкрито виступила проти Вселенського патріарха Варфоломея, а значить, і проти Константинопольської Церкви-матері.

Україна-Польща: прихована загроза

І тут наріжним каменем цієї політики виступає претензії Москви на «візантійський спадок». Мовляв, Візантійської імперії не існує, тож тепер Москва має бути головною у православному світі, оскільки є «спадкоємницею» від Києва, який хрестився від Константинополя.

Ось для чого потрібна теза, що її висловив Путін, про українців як частину російського народу. І педалюючи тему хрещення Руси, намагаючись підставити на місце Києва Москву, очільники РПЦ працюють ні на що інше, як на просування концепції «Русского мира».

З іншого боку, ініціювання святкувань УПЦ МП провокує на відповідні дії їхніх опонентів – УПЦ КП та ПЦУ, які справедливо вбачають в цьому намагання монополізувати «спадок хрещення Києва».

Українські ветерани: як не стати агентом Кремля

Такі дії мають багато небезпек для України: розкол суспільства за приналежністю до певної Церкви; самоізоляція (разом з РПЦ) від решти світового православ’я; провокування ворожнечі між вірянами, а також причини й привід для виступів радикальних політичних сил – усе це послаблює і державу, і суспільство й об’єктивно грає на руку антиукраїнським силам. А якщо після цих заходів ще й сплеск захворюваності на COVID-19 станеться – це буде додатковим «бонусом» для російської пропаганди.

Отож, перш ніж організовувати 28 липня релігійні заходи; перш ніж відвідувати їх, людина має добряче подумати й усвідомити, що небезпека зараз подвійна: і з медичної, і з політичної точки зору. Кожен громадянин має право на свободу віросповідання, але є речі, які несуть загрозу інтересам держави та суспільства.

Павло Правий
:
23 queries in 1,022 seconds.