Вчена з України увійшла до рейтингу інноваторів за версією журналу MIT Technology Review

101
Сподобалась публікація? Поділіться нею у соціальних мережах!
  • 15
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Вчена з України увійшла до рейтингу інноваторів за версією журналу MIT Technology ReviewОльга Дудченко з України увійшла до рейтингу інноваторів «35 до 35», який щорічно складає журнал MIT Technology Review Массачусетського технологічного інституту (США). Про це повідомляється на сайті видання.

Як зазначається, 34-річна Дудченко є випускницею Медичного коледжу Бейлора й Університету Райса. Вона створила спосіб швидкого визначення послідовності геному.

«Сучасні секвенувальні машини працюють дуже швидко, зчитуючи ДНК арахісу, баклажана або броненосця за два дні. Але те, що вони видають, — це мільярди неорганізованих фрагментів коду ДНК. Ольга Дудченко допомогла поєднати ці шматочки в правильному порядку, щоб виявити фактичний геном — швидше і дешевше», – йдеться у публікації.

Самопальная ББМ «Варта» в Сирии: очередная гибридная попытка дискредитировать Украину

Як зазначається, Дудченко використовує Hi-C – метод, спочатку розроблений для вивчення того, як складаються хромосоми, щоб показати, які фрагменти ДНК знаходяться фізично близько один до одного. У поєднанні з методами й алгоритмами Дудченко він допомагає спростити складання геномів.

Наприкінці 2018 року Дудченко та її колеги поділилися першими результатами свого «ДНК-зоопарку», в якому вже є наскрізні послідовності хромосом для більш ніж 50 видів, включаючи гепарда, червону панду і бразильського дикобраза. З огляду на те, що в сучасному світі ці види тварин все більше стають схильними до вимирання, одного разу їх ДНК може стати єдиним, що від них залишиться.

Укроборонпром выиграл тендер на поставку Ан-178

Перед вченими тепер стоїть завдання охарактеризувати геном кожного виду на Землі. Зоопарк ДНК, де Дудченко називають «головним зоологом», публікує нові дані щотижня.

Як відомо, MIT Technology Review з 1999 року щорічно випускає рейтинг інноваторів. «35 до 35» являє собою список вчених молодше 35 років, які зробили значний внесок у науку. Це можуть бути представники різних сфер, починаючи з біології та закінчуючи комп’ютерними науками.


Загрузка…

ПОДЕЛИТЬСЯ

:
Загрузка...
63 queries in 0,966 seconds.