Українці гідні мати державу, свободу і правду

869
Сподобалась публікація? Поділіться нею у соціальних мережах!
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  • 41
  •  
  •  

Патріарх Філарет: Не ми напали, а Росія. Українці гідні мати державу, свободу і правду

Лише єдність українського народу дозволить Україні протистояти загарбницькій політиці Росії і пройти важкі випробування, що випали на долю держави.

Українці гідні мати державу, свободу і правду

Про це у зверненні до вірян після завершення молебня біля пам’ятника святому князю Володимиру на Володимирській гірці заявив Святійший патріарх Київський і всієї Русі-України, Предстоятель Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП) Філарет, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“В той час, коли Україна проходить важкі випробування, що випали на її долю, лише єдність народу дозволить їх гідно пройти. Україна миролюбна держава, і не ми нападали на Росію, а навпаки. А христова віра полягає не в тому, щоб загарбувати чуже, а в тому, щоб жити в мирі і єдності. Тому нині ми як ніколи маємо єднатися в один народ”, – сказав Філарет.

Він нагадав, що Росія останнім часом дедалі частіше намагається привласнити собі українську історію, і прикладом цього є встановлення пам’ятника Володимиру Великому в Москві та заява Путіна, що французька королева і дочка князя Ярослава Мудрого Анна Ярославна є “російською Анною”.

“Пам’ятник Володимиру Великому поставили, щоб показати, що він їх, а храму немає. І Анну Ярославну привласнили. Чужу історію привласнюють собі і землю хочуть привласнити, і мову нашу зневажають. Тому ми як ніколи маємо єднатися в один народ, народ, що гідний мати свою незалежну державу, свободу, демократію і правду”, – наголосив Філарет.

Українська соціальна мережа ukrainians

Президент України Петро Порошенко очікує визнання автокефалії Української церкви, яка духовно та адміністративно буде незалежною від Москви, від країни-агресора.

Про це він написав у Facebook.

“Володимир Великий 1029 років тому ухвалив доленосне рішення – охрестити Русь-Україну. Він прийняв християнську віру від Константинопольської церкви, яка для нас і понині є Церквою-Матір’ю. Саме від неї ми очікуємо визнання автокефалії Української церкви – рівної до інших помісних православних церков. І, зрозуміло, духовно та адміністративно незалежної від Москви, від країни-агресора”, – наголосив Порошенко.

За його словами, вибір християнської віри князем Володимиром був і європейським вибором.

Нагадаємо, 28 липня відзначається День хрещення Київської Русі–України. Цього ж дня Православна церква вшановує пам’ять рівноапостольного князя Володимира – хрестителя Русі.


Бывший генсек НАТО требует тотальных санкций против России

 

Эксперт мирового энергорынка доступно разжевал, почему гибель России неминуема

 

Double Fish — рыбалка нового поколения!ПОДЕЛИТЬСЯ

:
Загрузка...
62 queries in 0,941 seconds.