У вас свої герої — у нас свої

2548

Українська UK English EN Deutsch DE Français FR Беларуская мова BE Nederlands NL Русский RU
+++ в карму за репост

У вас свої герої - у нас свої

… І коли хтось почне розповідати про негарних українців, які різали на Волині «білих і пухнастих» поляків, хай спочатку пригадає де лежить причина цієї трагедії.

Після того як Польща наплювала на постанову про протекторат Ліги Націй над Західною Україною і де-юре та де-факто всупереч волі організації, спираючись на підтримку Англії та Франції, які були зацікавлені у існуванні «санітарного кордону» проти більшовицької Росії, знищила автономію Галичини, 24 липня 1924 року польським урядом було заборонено вживання української мови в органах державної влади та місцевого самоврядування.

«Лицар» УПА – Олекса Гасин

А в 1934 році польською владою було створено концтабір «Береза Картузьська», в який без суду і слідства (навіть в СРСР до концтаборів саджали після формального судового розглдяду або хоча б рішення «трійки»), рішенням начальника поліції українців запроторювали на 3 місяці. А потім, «не відходячи від каси», могли без пояснень накинути ще 3, і ще…

Ну а тим, кому мало, нагадаю, що польська сторона розтоптала угоду від 1921 року між Петлюрою і Пілсудським, яким поляки гарантували українцям широку політичну та культурну автономію.

А в 1943 році, маючи власну країну під окупацією, відкинули пропозицію ОУН щодо спільної боротьби проти нацистів та більшовиків і заявили, що ніякої України не існувало і не існуватиме, а є «Малопольща».

Соціальна мережа “Ukrainians”

Так шо покаятися треба б і товаришам з Варшави. І якщо вони категорично проти звеличення Бандери і Шухевича, То нехай припинять звеличувати Мосцицького, Пілсудського, Перацького.

А якщо дуже вже серйозно, то давайте, панове польські друзі, домовимося: у вас свої герої — у нас свої. І не вказуйте нам, кому ставити пам`ятники. Ми вашого Пілсудського не чіпаємо і про те, як Феліціян Складковський укладав з нацистами таємні пакти і готувався в 1938 році брати участь у війні на боці Гітлера проти Чехословаччини кіна не знімаємо…

Павло Бондаренко


На спротив кремлівській пропаганді

Приват — 4149629330059817
Monobank — 4441114422462422

Зробити переказ на ПриватБанк можна за посиланням ТУТ

Станьте покровителем!

:
20 queries in 1,039 seconds.