У Львові урочисто відкрили мурал присвячений Василю Сліпаку

170

+++ в карму за репост

Сьогодні у Львові урочисто відкрили мурал, присвячений відомому співакові та захисникові України Василю Сліпаку

У талановитого митця не лише гвинтівка, а й мистецтво були за зброю

У Львові урочисто відкрили мурал присвячений Василю Сліпаку

На вулиці Дорошенка, 9 відкрили мурал, присвячений всесвітньо відомому українському оперному співаку, солісту Паризької національної опери, волонтеру, учаснику Революції Гідності та бойових дій на Сході України Василю Сліпаку. Саме у цей день, 29 червня, чотири роки тому Герой загинув на війні. Під час відкриття муралу виступили міський голова Львова Андрій Садовий та брат Героя Орест Сліпак.

Співом його вітри будуть будити приспаних

На муралі Василя Сліпака зображено двобічно, наче пазл: як Героя після того, як він пішов на війну, і як високомистецьку особистість, оперного співака, у якого не тільки гвинтівка, але й мистецтво були за зброю. Над муралом працювала група талановитих художників: Святослав Владика, Максим Шиманський, Анастасія Руднєва, Валентин Гричишов, Наталія Пальчинська, Микола Куцик, Ольга Дмитрук, Глафіра Щербак та група «Sacred Universe». Мурал називається «Наш Сліпак — вічний міф», і це не випадково, адже на війні у нього був позивний «Міф».

У Львові урочисто відкрили мурал присвячений Василю Сліпаку

«Я хочу подякувати всім, хто долучився до створення цього муралу, а це велике гроно талановитих, мудрих людей. Я думаю, що комусь в Голлівуді захочеться зняти фільм про Василя Сліпака, бо кращого персонажа не можливо знайти: жив в Парижі, все було прекрасно, але він все кидає, їде в Україну, бере зброю і захищає рідну землю. Це приклад твердості, гідності, він голим нервом відчував несправедливість. Сьогодні ми згадуємо всіх, хто воює, хто не боїться захищати рідну землю, хто віддав своє життя», — сказав на відкритті муралу мер міста Лева Андрій Садовий.

Андрій Садовий подарував брату Василя Сліпака Оресту символічний прапорець України.

«Всі ці 4 роки я відчуваю вашу підтримку — підтримку влади, багатьох людей, які тут присутні. За це вам дуже вдячний. Я живу в Києві, спілкуюсь з ветеранами АТО з різних міст. Я знаю, що у вас тут є локальні дискусії. Але я мушу сказати, що так, як ставляться до ветеранів АТО і до сімей загиблих у Львові, ніде так не ставляться. Багато людей навіть кажуть, що вони хотіли б переїхати до Львова. Тому пам`ятайте про це. Думаю, це буде цікаве та привабливе місце. Думаю, Василь би це оцінив і тішиться цьому. Особливо хочу подякувати дорогим „Дударикам“, адже багато з них з Василем співали. Тут також присутня хресна мама Василя, теж дуже дякую», — розповів Орест Сліпак, брат Василя Сліпака.

Герої не вмирають! Мережу вразило зображення загиблого в бою співака Василя Сліпака на стіні готелю у ЄС

Під час урочистого відкриття муралу виступили солісти Львівської державної академічної чоловічої хорової капели «Дударик», вихованцем якої був Василь Сліпак.

У Львові урочисто відкрили мурал присвячений Василю Сліпаку
Дмитро Кацал

«Для нас також честь мати такий запис у біографії, що вихованцем нашої капели був Василь Сліпак. Він був вихованцем старшої гільдії нашої капели. Я одноліток Василя. Від батьків Василя до нас в руки потрапила ця українська традиція, яку нам наказали розвивати і берегти — бути талановитими, красивими, співати і дуже голосно співати. Яку б ми пісню не співали, ми можемо порахувати безліч варіантів, як ця пісня звучала, коли ми співали її з Василем», — сказав директор хорової капели «Дударик» Дмитро Кацал.

Фото пресслужби Львівської міської ради
:
70 queries in 0,275 seconds.