«У 1989-му році я вже знав, що буде війна» — комбат (відео)

4212

Українська UK English EN Deutsch DE Français FR Беларуская мова BE Nederlands NL Русский RU
+++ в карму за репост

«У 1989-му році я вже знав, що буде війна» - комбат (відео)

«Війна в Україні планувалась давно». Про це в інтерв’ю журналу «Країна» розповів командир 43-го батальйону «Патріот» 53-ї бригади Сергій Мацейко з позивним «Кварцит». Батальйон вже кілька місяців тримає оборону українських позицій в селищі Зайцеве на Донеччині.

«У 89-му році я почув виступ Жириновського на площі у Вологді. Я зрозумів, що буде війна. З цією думкою я не розставався довгий час і розумів, що рано чи пізно це станеться. Для мене ця війна не була несподіванкою. Інші говорили про «братство» і тому подібне. Все це маячня.»

Сергій народився у Кривому Розі. Закінчив Харківське командне училище авіаційного зв’язку. Служив у Морській авіації Північного флоту. У квітні 1992-го року, після того як було оголошено про створення Збройних сил україни, повернувся в Україну».

«У травні 1992-го переїхав до Києва. В аеропорту побачив великий банер «Лелеки повертаються додому». Так добре стало на душі.» — згадує Сергій. «Коли прийшов в Міноборони України, щоби вирішити всі питання з моїм переведенням, вже тоді зрозумів, що там сидить п’ята колона і не так просто вирішити це питання. Але все таки перевели.

Коли прийшов Кузьмук (Олександр Кузьмук — Міністр Оборони України (1996-2001) -Gazeta.ua), почався розвал наших збройних сили і понеслась — розформували один гарнізон, другий, третій. Я пішов на пенсію». З початком військових дій на Донбасі Мацейко пішов до воєнкомату разом із сином.

Зараз відбувається двадцять друга російсько-українська війна

«2 березня 2014 я вже був у воєнкоматі. Тоді, під виглядом навчань, ще багато хто не вірив, що буде війна. Син подзвонив з Києва мені після обіду і сказав «Папа, я у воєнкоматі» і пішов воювати в один із батальйонів» — згадує події дворічної давності Сергій. «Дуже важко було, коли мобілізували. Я ж прийшов з гражданки після 10 років на пенсії. Так як був досвід роботи у воєнкоматі, призвали до нього аби займатись мобілізацією.

Дуже грамотно була продумана система розвалу Збройних сил України. Вже не кажучи про те, як розвалювались війська. Наступний етап був розвал системи мобілізації. Коли я прийшов у воєнкомат і побачив, що коїться в картотеці. Ми, власне кажучи, не могли навіть зібрати дані про населення.

Перше що я зробив — запросив паролі по адресному столу. Виявилось, що за півроку до війни адресні столи були знищені. Тільки завдяки халатності і лінощам чиновників, не були знищені картотеки людей, які старші 40 років. Знаючи цю систему, поліз на чердак, витягнув всі ці картотеки і почали працювати. Березень місяць ми цілодобово крутили всю цю «махіну». Визначальним на початку війни, за словами командира, стала велика кількість добровольців, які хотіли воювати.

«Дуже багато було добровольців. Більше 10%. Власне кажучи, за рахунок цього ми виконали наряди. Але було дуже сильне протистояння з боку чиновників — до прямої заборони реєстрації добровольців. Це перші два-три тижні. 17 березня оголошена мобілізація. Знову протистояння з боку чиновників.

Поки в квітні не прийшла розгромна телеграма про те, що не виконується указ президента про мобілізацію і тоді до них почало доходити і вони почали бояться. В кожному воєнкоматі було два-три офіцери старої закалки, які розуміли завдання і заставили діючих чиновників працювати. Вони почали на нас працювати, хоча в душі — «сєпари» конкретні. Вони і зараз служать, але змушені працювати на нас» — розповідає Мацейко.

За словами комбата війна на Донбасі готувалась завчасно і продумано.

«Свого часу з території Донбасу були виведені всі війська. Залишилась лише міліція і прикордонники, які були набрані з місцевих і яких добре «опрацьовували». Наші націоналістичні партії звертали на це увагу ще тоді і намагались з цим боротись, але держава не звертала уваги. Сепаратизм нарощувався. В кінці кінців, коли зайшли «ввічливі чоловічки», тут не було кому воювати. Просто зайшли і взяли, як Слов’янськ. 20 мужиків захопили владу і все. Міліція, прокуратура, СБУ з місцевих.»

Та сама історія з Кримом. В кінці 90-х мене обурювало коли показували по телебаченню російські серіали — «Мєнти» наприклад та інші. За сюжетом вони приїздили в Крим і проводили розслідування. Я ще дружині сказав «Слухай, готують до здачі Крим». Людям вже втовкмачують в голови, що це їхня територія. Все це планувалось. Методи залишились радянського зразка плюс додалось щось з американського. Путіну докладували те, що він хотів почути «Україна лягла і вони чекають з короваями». От він і повірив. А виявляється, що все зовсім по-іншому. Виявляється, що якщо людина говорить російською, то це не означає, що ідентифікує себе як росіянин»

Джерело


На спротив кремлівській пропаганді

Приват — 4149629330059817
Monobank — 4441114422462422

Зробити переказ на ПриватБанк можна за посиланням ТУТ

Станьте покровителем!

:
19 queries in 1,004 seconds.