Таких воїнів було лише два у світі: Пишайтеся, нащадки!

4236

+++ в карму за репост

Таких воїнів було лише два у світі: Пишайтеся, нащадки!Маловідомий факт, на світі є лише два полководці які не програли жодної битви, всі походи закінчили успішно, захопили всі міста які брали в осаду. Один з них це Олександр Македонський неофіційно визнаний найкращім полководцем всіх часів та народів. А другий це український козак Іван Сірко (1605-1680), він обирався запорожцями на посаду кошового отамана рекордну кількість раз.

Сірко мав феноменальний військовий талан, за життя він провів 55 походів проти Османської імперії та 65 великих битв та 179 сутичок з ворогами і у всіх з них здобув перемогу. Під його керівництвом козаки захоплювали: Очаків, Білгород-Дністровський, Ізмаїл, Кілію, Тягиню (Бендери), Арабат, Перекоп, Ясси, Кафу, Бахчисарай, Трапезунд.

Перша велика перемога за командуванням Сірка сталася в 1646 році в ході тридцятирічної війни, запрошений французами загін запорізьких козаків з 2500 тисяч воїнів на чолі яких стояли Богдан Хмельницький та Іван Сірко за одну ніч взяли іспанську фортецю Дюнкерк, яку французька армія принца Конде не могла захопити п’ять років. Фортеця Дюнкерк знаходилася в руках іспанців, і мала стратегічне значення — її називали «ключом від Ла-Маншу». Вдячні французи на честь перемоги Івана Сірка встановили пам’ятник козакам на березі Ла-Маншу.

Перелік зрад росії по відношенню до України

На початку 1670-х років на переправі в пониззі Дніпра Сірко з 2 тисячами козаків розбив 10 тисячну татарську армію.

1675 у битві біля Чортомликської січі під його керівництвом була розбита 15 тисячна турецька армія. Унаслідок нічного бою з 15 тисяч яничарів урятувалось лише 3 тисячі, а втрати козаків не перевищили 50 душ. Часом з цією перемогою пов’язують лист Мухаммеда IV до запорожців і славнозвісну відповідь йому, Наступного року Сірко здійснив з 20 тисячною козацькою армією похід у Крим і став першим козацьким отаманом, кому вдалося захопити столицю Кримського ханства Бахчисарай.

История которую прятали совдепы. Поход Сагайдачного на Москву

Цікаво, що його полководницький талант породив серед козаків міф, що Сірко є характерником (чаклуном, ясновидцем). Після його смерті висушену праву руку запорізькі козаки брали на всі важливі походи, намагаючись закликати військову вдачу.

Похований І.Сірко біля Чортомлицької Січі – тепер село Капулівка, Нікопольського району Дніпровської області.

Козак поляже, але слава козацька не вмре не поляже, слава буде жити до кінця віку людей.

Українці шануйте своїх героїв.

Джерело

P.S. До автора є деякі питання, але викладуємо без правок і купюр…
:
68 queries in 0,264 seconds.