Рубль та акції РФ обвалилися після заяв США про підготовку Кремля до війни

964

Українська UK English EN Deutsch DE Français FR Беларуская мова BE Nederlands NL Русский RU
+++ в карму за репост

Рубль та акції РФ обвалилися після заяв США про підготовку Кремля до війни

Потік повідомлень про підготовку російськими фашистами військової операції в Україні, що заповнив західні ЗМІ та підкріплений офіційними заявами з Києва, вдарив по російським активам. На торгах у понеділок рубль спікував до 3-місячного мінімуму до долара, а ринок акцій пережив найсильніший за півтора року обвал, який за кілька годин відрізав 11 млрд доларів від капіталізації «блакитних фішок» з індексу РТС.

«Інвестори негативно відреагували на погіршення політичної обстановки навколо Росії», — зазначає головний аналітик «Алор Брокер» Олексій Антонов.

На 13.49 мск долар з розрахунками завтра подорожчав на 92 копійки, до 74,26 рубля, а раніше в ході сесії добирався до позначки 74,40, переписавши максимум з кінця серпня.

У Європарламенті обговорюють повну зупинку «Північного потоку-2»

Курс євро виріс на 77 копійок, до 83,7575 рубля, а раніше ледь не пробив позначку 84, вище за яку не піднімався з 6 жовтня.

Індекс РТС втрачає 4,13% – рекордну величину з початку року – на тлі фронтального падіння блакитних фішок. «Газпром» дешевшає на 4,87%, Ощадбанк на 4,36%, «Роснефть» — на 2,4%, «Новатек» — на 4,82%.

Індекс МосБіржі, який відстежує рублеву капіталізацію півсотні найбільших російських компаній, знижується на 3%, чого ринок не бачив жодного разу з обвалу у квітні 2020 року.

Ціни державних облігацій продовжують котитися вниз і оновлюють мінімуми з січня-2019 за індексом RGBI: у понеділок він втратив ще 0,32% до 134,92 пункту.

З російських активів виходять нерезиденти: вони розпродують акції та облігації за рублі, які конвертують у валюту. Ці кошти тиснуть на рубль разом із інтервенціями Мінфіну, який цього місяця має купити рекордні 7,2 млрд доларів для наповнення ФНБ, зазначає Антонов.

Вторгнення в Україну — самогубство для РФ

Хоча російська влада продовжує спростовувати повідомлення про підготовку військової операції в Україні, ринок не поспішає їм вірити, тим більше що публікації на цю тему множаться.

У неділю американські чиновники повідомили CBS News, що, за даними розвідки, вторгнення російських військ на українську територію може розпочатися найближчими тижнями, як тільки настануть холоди. На кордоні з Україною зосереджено майже 100 тисяч російських фашистів, причому на відміну від квітневого нарощування угруповання, цього разу Вашингтон не схильний вважати те, що відбувається, блефом.

США радять Європі готуватися до «швидкого нападу» РФ на Україну

Про це з посиланням на джерела, знайомі з даними, переданими США європейським союзникам, повідомив Bloomberg. За інформацією агенства, американські військові бачать ризики «тривалої окупації» української території фашистською росією в результаті операції, яка може містити удари з повітря.

Джерела Bloomberg стверджують, що фашистська росія здійснює безпрецедентну з радянських часів мобілізацію резервістів, хоча публічно про це не повідомляє. Їхня роль полягатиме в тому, щоб зберегти контроль над територією, зайнятою оперативними групами, половина з яких, як стверджують джерела, вже перебувають у стані боєздатності.


Допомога антимосковському українському сайту (за бажанням)
Реквізити: карта “ПриватБанк” № 5168 7456 0964 2191 — Карта “Monobank“ № 4441 1144 2246 2422

:
22 queries in 0,943 seconds.