Роскомнадзор заблокував український електронний архів з документами про ОУН-УПА

1053
Сподобалась публікація? Поділіться нею у соціальних мережах!
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  • 3
  •  
  •  

Росія блокує історичну правду, їм більше до вподоби побрехеньки Сталіна-Путіна

Росія заблокувала український електронний архів з документами про ОУН-УПА


Російська Федеральна служба з нагляду в галузі зв’язку, інформаційних технологій  і масових комунікацій (Роскомнадзор) надіслала попередження Електронному архіву українського визвольного руху з вимогою видалити документ Організації  українських націоналістів з 1945 року.

Про це повідомляє VIDIA із посиланням на сайт Центру досліджень визвольного руху.

Наразі на території Росії заблокованим є весь сайт Електронного архіву з понад 20 тисячами копій документів з архівів КҐБ, а також структур визвольного руху – ОУН та УПА, української діаспори та ін.

Олег Мусій. Для Українців існує лише один інтерес – Український

Як відомо, Україна повністю відкрила доступ до архівів радянського періоду, в тому числі і для іноземців. Електронний архів визвольного руху зокрема є сервісом доступу до матеріалів архіву СБУ, який зберігає чекістські документи.

Занепокоєння російського органу цензури викликав опублікований скан брошури «Деклярація проводу Організації українських націоналістів після закінчення Другої світової війни в Європі», написаної в травні 1945 року. У ній керівництво ОУН виклало своє бачення підсумків війни, викривало тоталітарний характер Радянського Союзу в порівнянні його з Третім Рейхом, аналізувало перспективи загострення суперечностей між Західними Союзниками та СРСР та перспективи їхнього воєнного зіткнення, обґрунтовувало ідею спільного антирадянського фронту поневолених народів і представило план дальшої боротьби з більшовицьким режимом.

На думку Генеральної прокуратури Російської Федерації, «Декларація» «містить заклики до масових заворушень, здійснення екстремістської діяльності, участі в масових (публічних) заходах, які проводяться з порушенням установленого порядку».

Зараз відбувається двадцять друга за рахунком російсько-українська війна

«Команда Електронного архіву українського визвольного руху вважає таку реакцію російських контрольних органів ознакою того, що сучасна російська влада ототожнює себе з комуністичним тоталітарним режимом Йосипа Сталіна і саме тому забороняє поширення історичних документів антирадянського змісту», – йдеться у повідомленні.

«Виглядає так, що Росія настільки боїться доступу до архівів КГБ що не тільки засекретили свої до 2044 року і прямо підпорядкувала архіви Путіну, але й закриває доступ для своїх громадян до копій документів розміщених в мережі. Але це сізіфова праця – в 21 столітті правду, яка вже вийшла на поверхню, не сховаєш приписами цензури», – говорить Ярина Ясиневич, керівниця програм Центру досліджень визвольного руху.

Електронний архів визвольного руху є сервісом відкритого онлайн доступу до повнотекстових копій архівних матеріалів. Проект реалізовується спільно Центром досліджень визвольного руху, Львівським національним університетом імені Івана Франка та Національним музеє «Тюрма на Лонцького» за участі Архіву СБУ, Українського інституту національної пам’яті та Національного університету «Києво-Могилянська академія». Сьогодні в Е-архіві доступні копії 23589 документів.

Нагадаємо, дослідники знайшли сотні раніше невідомих документів з архіву ОУН.

«У 1989-му році я вже знав, що буде війна» — комбат (відео)

ПОДЕЛИТЬСЯ

:
Загрузка...
62 queries in 0,980 seconds.