Росіян попередили про блокування всіх грошових вкладів у разі війни

1407

Українська UK English EN Deutsch DE Français FR Беларуская мова BE Nederlands NL Русский RU
+++ в карму за репост

Росіян попередили про блокування всіх грошових вкладів у разі війни

Вторгнення в Україну та санкції Заходу неминуче принесуть фашистській росії девальвацію рубля, обвал ринків та удар по добробуту громадян, одностайні економісти. У «день перетину» кордону, якщо він настане, можуть бути одразу введені обмеження на зняття вкладів та зняття грошей у банкоматах, вважає економіст Яків Міркін, заввідділом міжнародних ринків капіталу Інституту світової економіки та міжнародних відносин РАН.
«Ніхто не знає планів влади, але це те, що відбувається зазвичай» або те, що може статися, виходячи з логіки подій», — уточнює Міркін.

У роки Другої Світової війни зняття готівки з рахунків було обмежено в перші ж дні, а для громадян було запроваджено військовий податок, податок на бездітних та одиноких, підвищено сільськогосподарський та прибутковий податки.

У МЗС фашистської росії назвали умови деескалації ситуації довкола України

У результаті якщо до війни надходження до держбюджету від податків та позик населення становили 10-12% доходів, то за чотири роки війни їхня частка перевищила 60%.

За даними ЦБ, на 1 січня росіяни тримали на рахунках та вкладах у вітчизняних банках 34,7 трлн рублів. З них 27,8 трлн — у рублях та 92,8 млрд доларів — в іноземній валюті.

Крім цього, у громадян є ще 14,1 трлн рублів заощаджень у готівці, з яких 8,7 трлн — в інвалютах (оцінка Росстату).

Але обмін рублів на валюту також може бути обмежений, так само як і ходіння готівкової валюти, вважає Міркін. Рухнуть рубль, облігації, ОФЗ, почнеться «панічна втеча капіталу з Росії», описує він сценарій.

«Рубль ми зможемо ловити на рівні 85-90 (за долар)», — солідарний в оцінках по ринку Євген Коган, президент ІГ «Московські партнери».

Сумний сценарій, за якого загримлять гармати і поллється кров, «сьогодні має досить високу ймовірність на реалізацію», шкодує він.

Обвал цін на боргові папери уряду РФ може становити 15-20% (по 10-річним ОФЗ), інфляція «рване», а ЦБ «для стабілізації ситуації буде змушений різко посилити ДКП і підняти ставку ще на 250-300 б.п.» , описує Коган можливий сценарій.
Міркін згоден: ціни злетять, інфляція стане двозначною, ЦБ накрутить ключову ставку. Біржові торги через обвал ринків можуть зупинити, вважає він: біржа може взагалі не відкритися, або залишиться «тимчасово закритою».

Армія фашистської росії повстала проти Путіна?!!

«Можуть одразу перестати працювати картки Visa та Mastercard, насамперед за кордоном», додає економіст, можливі черги, дефіцити в магазинах, скорочення приватного підвезення.

На борговому ринку «можемо побачити велику кількість дефолтів різних компаній», а в сегменті високоприбуткових бондів, «швидше за все, побачимо колапс», пише Коган.

Що ж до глибини падіння рубля, вона залежатиме від масштабу санкцій. Якщо заходи стосуватимуться вузького кола фізосіб, долар підніметься до 81 рубля, оцінює головний економіст BCS Global Markets Наталія Лаврова.

Розширення НАТО на схід: російські міфи та фейки

Санкційний законопроект демократів, названий автором, сенатором Бобом Менендесом, «матір’ю всіх санкцій», опустить до позначки 88 за долар, прогнозує Лаврова.

Санкції в цьому випадку включатимуть удар по найбільшим банкам із переліку, куди включено Ощадбанк, ВТБ, ВЕБ та Альфа-банк.

Найжорсткіший сценарій – це відключення SWIFT. Він обернеться «постійним шоком», стрибком долара до 103 рублів та скочуванням економіки у тривалу рецесію: ВВП скоротиться на 2,6% у 2022 році та на 4,3% за два роки, оцінює Лаврова.


Допомога антимосковському українському сайту (за бажанням)
Реквізити: карта “ПриватБанк” № 5168 7456 0964 2191 — Карта “Monobank“ № 4441 1144 2246 2422
:
14 queries in 0,919 seconds.