Росія стрімко втрачає європейських покупців газу

1108

Українська UK English EN Deutsch DE Français FR Беларуская мова BE Nederlands NL Русский RU
+++ в карму за репост

Постачання ЗПГ із США вп’ятеро перевищили обсяги «Газпрому».

Росія стрімко втрачає європейських покупців газу

Імпорт зрідженого природного газу до ЄС б’є рекорди за два роки на тлі дій Кремля, який намагається утримати Європу на газовому гачку.

Європейські країни отримали альтернативу від американської сторони після різкого скорочення постачання російського «Газпрому», яке почалося восени і практично зійшло нанівець узимку у розпал опалювального сезону. До речі, компанія-монополіст так і не поповнила запаси у власних європейських сховищах, де на початок 2022 року було менше газу, ніж наприкінці опалювальних сезонів трьох із п’яти останніх років. У перші дні січня нового року країни західної Європи закуповували ЗПГ обсягом 250 млн кубометрів на добу, підрахували в Bloomberg.

Ракова пухлина планети

За даними операторів, зібраними агентством, потоки на терміналах зрідженого природного газу в північно-західній Європі знаходяться на максимальному рівні з грудня 2019 року. Більшість цього газу прийшла зі США, звідки в середині грудня у вояж через Атлантику вирушили понад 20 танкерів-газовозів, рятуючи Європу від газової та енергетичної кризи. Внаслідок постачання американського газу до Євросоюзу в 5 разів перевищили обсяги, які у січні своїм ключовим клієнтам качав «Газпром».

За даними Eustream, середньодобовий обсяг поставок з Росії 1-9 січня впав до 54 млн кубометрів, що приблизно вдвічі нижче, ніж у ті самі дати на рік раніше.

Грізний російський металобрухт біля українських кордонів

Нагадаємо, Європа, як і очікувалося, пережила газову лихоманку та починає адаптуватися до нових умов. 7 січня до закриття торгів лютневі газові ф’ючерси впали майже на 14% — ціна на газ у Європі опустилася нижче за $1000 за тисячу кубометрів.

Повідомлялося, що російська компанія-монополіст «Газпром» значно скоротила перекачування газу територією України на початку 2022 року. 4 січня було зафіксовано найнижчий рівень транзиту за два роки. Такі обсяги востаннє спостерігалися у січні 2020 року.


Допомога антимосковському українському сайту (за бажанням)
Реквізити: карта “ПриватБанк” № 5168 7456 0964 2191 — Карта “Monobank“ № 4441 1144 2246 2422
:
27 queries in 8,424 seconds.