Повстанський Великдень. Місце дії – Чорний ліс, рік – 1944

1264
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 • 1
 •  
 •  
 •  
  1
  Поделиться

З Великоднем Вас, прийнявшим естафету боротьби за Свободу України, воїни які зараз стоять на сторожі наших рубежів, Слава Ісусу! Героям Слава! Христос Воскрес, воскресне й Україна! Дяка і низький уклін та шана вам, дорогенькі!

У Великодню суботу, 15 квітня, табір кипить як у вулику, писав Подоляк. Одні чистять зброю і порядкують колиби, другі рубають чатиння, щоб ним прикрасити колиби, інші будують каплицю, в якій завтра відправлятиметься польова Служба Божа. Найбільше з усіх звиваються куховарки. Вони мусять наварити для цілої сотні їжі. Ще й гості мають прийти. Бунчужний Олекса та інтендант Кертиця наглядають над усім. Сотенний Петро Хмара вибрався до Грабівки полагодити передсвяткові справи. На дорозі перед табором заскрипіли навантажені вози, що прибули з сіл з дарунками для повстанців. Вивантажено великі білі паски, ковбаси… Перед вечором усі підстригли собі чуприни і голилися, чистилися, вмивалися.

Повстанський Великдень. Місце дії – Чорний ліс, рік – 1944

Настала неділя, 16 квітня.

“Рано. Старшини провірили, чи всі на своєму місці.

– Увага, йдуть гості, – запримітив хтось.

З-поза дерев показуються провідник Роберт, Митар, Левко, отець Микитюк…

Наказ – і все стрілецтво виходить з колиб.

– Позір! – У трилаві збірка! – в одній хвилині ціла сотня, виструнчена, стояла на прощі перед каплицею.

До каплиці підходить убраний до Служби Божої отець Микитюк.

– Благословен Бог наш, всегда нині…

Далі проповідь….

– Ви покинули рідну стріху, батьків, матерів і віддали себе всеціло одній великій справі. Вам припала честь і обов’язок здобути Україні волю. Хай Господь Бог благословить на святе діло… Христос воскрес…воскресне Україна.

Неначе одна велика родина засіли повстанці до приготованих столів. Вони гостились, співали, жартували до полудня. Як акомпанемент до їхніх забав, гомоніли сальви фронтових гарматних батарей. А надвечір повстанці порозходилися по підлісних селах завершувати Великдень…

Джерело


Загиблим в Україні присвячується. … -viktor1962

Дорогі друзі, проект дуже потребує матеріальної допомоги, зараз ми існуємо завдяки рекламі яка розміщується на сайті, що дуже заважає вам переглядувати публікації порталу, ви можете допомогти проекту переказом незначних коштів які ніяк не вплинуть на ваш статок і допоможуть нам вистояти.

Велике прохання до всіх хто допомагає проекту, в платежі пишіть свої побажання, що б ви хотіли бачити на сайті, а що зайве, до адекватних і правильних побажань будемо обов’язково прислуховуватись, це дасть нам змогу зробити ресурс більш інтересним і корисним для вас.

Наші реквізити.

Приват банк номер картки в гривнях – 4149605466065448

Приват банк номер картки долар – 5168742712978968

Переказ коштів можна здійснити за адресою sendmoney.pb.ua


.


Адміністрація сайту «Український Світ» запрошує до співпраці авторів. Писати в соц.мережі надані на порталі


ПОДЕЛИТЬСЯ

:
61 queries in 0,842 seconds.