Помер легендарний футболіст Пеле

1661

Українська UK English EN Deutsch DE Français FR Беларуская мова BE Nederlands NL Русский RU
+++ в карму за репост

Помер легендарний футболіст Пеле

82-річний король футболу не впорався з тяжкою хворобою.

З вересня минулого року бразилець отримував терапію від раку після видалення пухлини товстої кишки.

Спочивай із миром, легендо.


Зупинив війну, вчив англійську з Ленноном, знімався зі Сталлоне (і був крутішим) — Пеле робив багато цікавих речей.

Його справжнє ім’я Едсон Арантіс ду Насименту, але всі знають його під шкільним прізвиськом Пеле.
Він завершив спортивну кар’єру ще в 1977 році, але залишається одним з найвідоміших футболістів у світі.

Пеле — єдиний футболіст в історії, який тричі став чемпіоном світу (у 1958, 1962 і 1970 роках). Його рекорд за кількістю забитих голів — 1281 в 1363 іграх за клуби «Сантос» і «Нью-Йорк Космос» та збірну Бразилії — поки що не зміг побити ніхто.

Клуб «Сантос», за який виступав Пеле, 18 червня 1968 роки грав у Боготі товариський матч проти збірної Колумбії.
Переповнений стадіон охнув, коли суддя Гільєрмо Веласкес видалив великого Пеле з поля за те, що той, граючи проти колумбійського захисника, порушив правила, та ще й образив його словами.
Але далі сталося неймовірне: розлючені футболісти «Сантоса» обступили суддю, який вийшов з цього натовпу з підбитим оком.
В інтерв’ю 2010 року Веласкес сказав, що вважав за краще передати свисток одному з бічних арбітрів і піти. Пеле продовжив гру.

У 1960-х роках «Сантос» був одним з найзнаменитіших клубів в світі і заробляв на своїй славі, граючи по всьому світу в платних товариських матчах.
Одна з таких зустрічей відбулася 4 лютого 1969 року в Бенін-Сіті в Нігерії. «Сантос» обіграв місцеву команду з рахунком 2:1.
У Нігерії тоді йшла війна між центральним урядом і Східною провінцією, яка проголосила себе незалежною державою — Республікою Біафра.
Бразильці хвилювалися за свою безпеку і поставили вимогу, щоб на час їхнього перебування в країні оголосили перемир’я. І протиборчі сторони нібито погодилися.
В автобіографії Пеле, опублікованій у 1977 році, цей випадок не згаданий. Але в книзі, написаній через 30 років, він про нього згадав.
За словами Пеле, він не може з упевненістю стверджувати, що формально уклали перемир’я, але господарі поля запевнили гостей, що під час їхнього перебування в країні боїв не буде.

У 1975 році Пеле переїхав в Нью-Йорк і став виступати за клуб «Нью-Йорк Космос». Це було тоді, коли в Штатах зробили першу спробу популяризувати європейський футбол.
Він вирішив підтягнути свою англійську в мовній школі для дорослих і зустрів там колишнього бітла Джона Леннона, який в той час теж жив у Нью-Йорку.
«Леннон вчив японську в тій же школі, що і я», — написав Пеле у своїх мемуарах, що вийшли у 2007 році.
За словами Пеле, тоді ж Леннон розповів йому, що під час Чемпіонату світу 1966 року, що проходив в Англії, бітли хотіли з ним познайомитися і прийшли в готель, де жила бразильська збірна. Але їх не пустили.
Пеле це пояснив консервативними поглядами менеджерів команди.


Допомога антимосковському українському сайту (за бажанням)
Реквізити: карта “ПриватБанк” № 5168 7456 0964 2191 — Карта “Monobank“ № 4441 1144 2246 2422

Western Union, MoneyGram, RIA — Ukraine, Kharkiv, Zakusilov Viktor — і фото чека у Viber, WhatsApp — +38 096 212 02 68

Поділитись з друзями


:
80 queries in 0,246 seconds.