Польські ЗМІ назвали Макрона “корисним ідиотом Кремля”

411

+++ в карму за репост

«Макрон — полезный идиот Кремля»

Якуб Мельник, один из авторов польского издания Wpost, дал Микрону Макрону весьма нелестную характеристику.

Польскі ЗМІ назвали Макрона "корисним ідиотом Кремля"

Мельник озаглавил свою статью как «Макрон — полезный идиот Кремля»:
Емануель Макрон оголошує, що НАТО перебуває у стані загибелі мозку і що він не вірить, що союзники прийдуть на допомогу у випадку зовнішньої атаки. Президент Франції також повторює свою стару пісню про те, що Європа вже не може розраховувати на США і що сама повинна дбати про свою військову безпеку.

Це смілива декларація для представника Європи, яка не впоралася наодинці з жодним із конфліктів, з якими їй довелося розібратися після Другої світової війни.
Під час холодної війни безпека Старого континенту, включаючи Францію, базувалася на США. Навіть після падіння комунізму Європа, на чолі якої стояла Франція, виявилася безпомічною перед серйозними викликами. Дипломатична нездатність та відсутність військової рішучості були основними причинами спалаху кривавої війни в Югославії у 90-х роках, яка закінчилася лише після втручання США, заради пристойності та збереження обличчя європейських союзників під прапором НАТО.

Макрон жжёт: Россия – это Европа, а Украина – «раздражитель»

ЄС також виявився безпорадним в умовах російської агресії проти Грузії. Ми всі пам’ятаємо, скільки разів попередник Макрона, Ніколя Саркозі, прилетів до Москви, щоб проковтнути подальше приниження, служив йому Путін, який грає на ніс французькі амбіції зіграти роль примирника в суперечці імперії зі своєю колишньою колонією. Те, що американці на чолі з нагородою Барака Обами Нобелівської премії Миру, також нічого не зробили, не є втіхою для Франції. Як виявилося пізніше, це була лише прелюдія до нападу на стратегічно набагато важливішу для Росії державу, а саме Україну. Французька, а також німецька дипломатична влада не зробили багато для захисту українців, які прагнули вступу до ЄС. Потрібна була лише американська військова підтримка Києва, щоб охолодити ентузіазм Путіна на Донбасі.

У той же час, Європа також виявилася значною мірою пасивною до війни в Сирії, хоча Франція була однією з небагатьох країн поруч із США та Великобританією, які намагалися відігравати там активну роль до появи росіян. Можливо, якусь роль відіграло французьке колоніальне минуле в Сирії, і, можливо, саме тому Макрон так сильно зачепив, що американці відійшли звідти, не запитуючи його думки. Про це він розповідає безпосередньо в інтерв’ю для The Economist, з якого походять усі ці тези.

Однак відмовимося від жалю Макрона, який поводиться як барабанщик, який не вдається зіграти тугу за роллю в міжнародній політиці. Як і всі фірські, таке перо перо потрібне для компенсації серйозних недоліків у власному сюжеті. Дамо йому шанс поплакати на публіці. Однак, якщо лідер європейської ядерної сили оголосить про смерть НАТО і заявить, що не вірить у союзницьку підтримку з боку партнерів, це означає, що він сам не надаватиме такої підтримки нікому. Зрештою, Франції не є військова загроза безпосередньо. Але вже східний фланг НАТО, Польщі, Литви, Латвії чи Естонії, або румуни, безумовно, так.

“Северный поток — 2”: явные и ожидаемые угрозы «гибридного» трубопровода

Декларація Альянсу, мабуть, не дивує – ми вже роками знаємо, що енергія США та Великобританії зберігає в живих, а також ентузіазм нових членів Пакту, які, як і Польща, мають невеликий вибір у пошуку союзників. Однак сказати це прямо, щоб увесь світ почув, що французька компанія, не перша в історії, не любить американську політику, викликає сумніви навіть у Берліні, де США також, мабуть, тільки люблять шоу. Не те, щоб були янки, яких ви дуже любите – вони також переслідують в Європі переважно свої вузько зрозумілі інтереси. І все ж, останні десятиліття вони також були інтересами демократичної Європи, яка завжди робила добре. Можливо, навіть занадто добре, що Трамп вирішив змінити у своєму типовому стилі грубий грубість за кордоном, що блукав європейців, як барабан при кожній нагоді.

Макрон відкидає переваги альянсу зі США, пропонуючи натомість ЄС захищатись. Це гарна ідея, але в Брюсселі навіть чиновники, які займаються її просуванням, знають, що якщо Європейський військовий альянс, який існує роками лише на папері, прийде перевірити, то вам доведеться в паніці викликати Пентагон.

Те, що оголошує Макрон, – це більше, ніж дурість. Це помилка. Ось так називали класика французької дипломатії Талейранда недарма Наполеона Бонапарта, який знав про війну, «гній у шовкових панчохах». Сучасні французькі панчішні штори вже не носять, принаймні не на публіці, але вони тупо грішать. У минулому корисні ідіоти вироблялися на замовлення Кремля. Можливо, Макрон, якого полковник Володимир Путін любить набагато більше, ніж грубий Янкі Трамп, мабуть, поставив собі за честь продовжувати цю відому і популярну традицію над Сеною.

Джерело


Допомога антимосковському українському сайту (за бажанням)
Реквізити: карта “ПриватБанк” № 5168 7456 0964 2191 — Карта “Monobank“ № 4441 1144 2246 2422:
68 queries in 0,316 seconds.