Патріарх Філарет лишається духовним лідером українців і допомагатиме будувати Українську церкву

323
  • 901
    Поделились

Патріарх Філарет буде допомагати розбудовувати Єдину помісну українську православну церкву.

Патріарх Філарет лишається духовним лідером українців і допомагатиме будувати Українську церквуПро це заявив митрополит Епіфаній, який за рішенням Об’єднавчого собору очолив Українську Помісну Церкву, повідомляє Укрінформ.

“Я хочу висловити подяку Його Святості Святійшому Патріарху Філарету, який є нашим духовним наставником і буде надалі почесно діяти і довічно допомагати нам спільно розбудовувати спільну єдину помісну українську православну церкву”, – сказав митрополит Епіфаній.

Новий Предстоятель УПЦ зазначив, що роботи в УПЦ буде багато, і закликав усіх приєднуватися, адже двері церкви відкриті для усіх.

Предстоятель УПЦ КП Філарет був і залишається духовним лідером української православної церкви і українського народу.

Про це сказав президент Петро Порошенко, у своїй промові на Софійській площі, вітаючи створення помісної української церкви та дякуючи всім, хто боровся за неї.

Він подякував Вселенському Патріарху Варфоломію за його турботу про Україну, предстоятелю УАПЦ Митрополиту Макарію і всьому єпископату “за вашу тверду позицію і непересічну роль в цьому історичному процесі”.

Президент також подякував ієрархам МП, які попри тиск і погрози Москви прийняли мужнє рішення і прийшли на Об’єднавчий Собор.

“Дякую всім українцям, які вірили в автокефалію і боролися за неї ще тоді, коли навіть надія видавалася примарною. Дякую Його Святості Філарету. Ви були, є і залишаєтеся духовним лідером і української церкви, і всього українського народу. Дякую”, – сказав Порошенко.

Як повідомлялося, сьогодні у соборі Святої Софії у Києві відбувся Об’єднавчий собор помісної Української православної церкви.

Об’єднавчий собор зі створення помісної Української православної церкви обрав її очільником доктора наук з богослов’я, професора, патріаршого намісника, митрополита Переяславського і Білоцерківського Епіфанія. Він матиме титул Митрополита Київського та всієї України і отримає у Стамбулі Томос про автокефалію 6 січня 2019 року.


ПОДЕЛИТЬСЯ

:
Загрузка...
60 queries in 1,004 seconds.