ООН розповіла про зґвалтування та вбивства у ЦАР російськими найманцями

1370

Українська UK English EN Deutsch DE Français FR Беларуская мова BE Nederlands NL Русский RU
+++ в карму за репост

ООН розповіла про зґвалтування та вбивства у ЦАР російськими найманцями

Громадянські особи, у тому числі миротворці, журналісти, гуманітарні працівники та представники меншин у Центральноафриканській Республіці зазнають жорстокого переслідування та залякування з боку найманців ПВК «Вагнера», йдеться у заяві ООН.

За словами експертів, вони отримали повідомлення про зґвалтування чоловіків, жінок та молодих дівчат найманцями. «Незрозуміло, скільки людей стали жертвами сексуального насильства, тому що ті, хто вижив, бояться віддавати свої справи до суду, побоюючись помсти», — зазначають експерти.

ЧВК Вагнер режут голову на камеру игиловцу (видео 21+)

Вагнерівці працюють у тісній співпраці з армією ЦАР та поліцією та беруть участь у затриманнях, йдеться у доповіді. У зв’язку з цим жертви насильства часто не мають доступу до правосуддя. Вони не наважуються подавати офіційні скарги, тому для злочинців зберігається «безкарність за зловживання».

ООН закликала уряд ЦАР припинити всі відносини з приватними військовими та охоронцями, особливо з групою Вагнера.

Банда Вагнера применила в Ливии химическое оружие

«Ми наполегливо закликаємо владу дотримуватися своїх зобов’язань з міжнародного права та притягувати до відповідальності всіх винних у серйозних порушеннях прав людини та міжнародного гуманітарного права, скоєних на їхній території. Вони мають забезпечити безперешкодний доступ до правосуддя та відшкодування збитків усім жертвам порушень, включаючи зловживання, вчинені російськими приватними військовими та співробітниками служб безпеки», — йдеться у повідомленні.


Допомога антимосковському українському сайту (за бажанням)
Реквізити: карта “ПриватБанк” № 5168 7456 0964 2191 — Карта “Monobank“ № 4441 1144 2246 2422
:
19 queries in 1,416 seconds.