Олександра Скляр: Крути як орієнтир безстрашної боротьби

809

Українська UK English EN Deutsch DE Français FR Беларуская мова BE Nederlands NL Русский RU
+++ в карму за репост

Українці відкривають для себе історію власної батьківщини вже без кремлівських фальсифікацій та шовіністичних фантасмагорій московської свідомості. Завдяки націоналістичним організаціям в українському суспільстві зростають тенденції, що спонукають свідомого українця переосмислити певні сторінки становлення української державності, познайомитись з постатями волюнтаристського духу боротьби за Українську державу.

Олександра Скляр Крути як орієнтир безстрашної боротьбиМи вибороли право вшановувати особистості провідників українського націоналізму вже не пошепки, а голосно і на вулицях. Ще не так давно ставлення більшості населення до проведення смолоскипних маршів на день народження Бандери, або ж маршу слави героїв УПА на Покрову було переважно іншим, ніж зараз. Хтось був рішучим противником, хтось не розумів, а комусь взагалі було байдуже.

«У 1989-му році я вже знав, що буде війна» — комбат (відео)

Проте націоналістичні організації збирались і відкривали заходи на вулицях не тільки для пошани справжніх лицарів боротьби за українську державність, але й задля громади, яка перебувала і продовжує перебувати під потужним пресингом кремлівської пропаганди. Боротьба з наслідками радянської фальсифікації історії нашої Батьківщини була на передовій просвіти. Кремль не тільки знищував та підробляв сторінки нашої історії, а також займав простір продуктами власної жалюгідної міфотворчості. Спершу, ми мали зруйнувати міф «о Павлікє Морозовє», задля того, щоб розповісти про молодих хлопців, які хоробро стримували наступ більшовицької армії на Київ у нерівному бою.


День пам’яті Героїв Крут -viktor1962

Україна. Народжені вільними!

Цього річ маємо честь вчергове вшанувати пам’ять героїв Крут 29 січня. Показово, що географія проведення тематичних заходів за відстоювання власної національної історії стрімко розширюється. Суспільна свідомість відкриває для себе нові орієнтири і відчуває тяжіння до пізнання подій боротьби за українську державу, що відображає фундаментальні зміни в ставленні до Кремля, як основної загрози для самого існування українців як нації. Переосмислення історії неминуче призводить до укріплення національних цінностей та врахування гіркого досвіду минулого в ході розвитку держави. Те, що від нас приховували, або ж спотворювали, наразі має стати відкритим кожному.

Ціна на право називатися Українцями

22 січня 1918 р. у IV універсалі Центральної Ради було проголошено наступне:

«…віднині Українська Народна Республіка стає самостійною, ні від кого не залежною, вільною, суверенною Державою Українського Народу».

Вже вранці 29 січня 1918 року сталася кривава розв’язка військової операції в районі залізничної станцієї Крути. У запеклому протистоянні під час наступу «революційної» армії більшовиків головорізів під керівництвом Муравйова, на захисті УНР, не знаючи страху, стояли чотири сотні 1-ої Київської Юнацької (юнкерської) Школи ім. Хмельницького та перша сотня Студентського куреня Січових Стрільців.

Едвард Кларк про московитів та українців. 1810 рік

На декілька сотень молодих гімназистів, студентів-добровольців, які мали на озброєнні 16 кулеметів і бронепоїзд «кустарного» виробництва, йшов багатотисячний загін (4-6 000) солдатів червоногвардійців з артилерійською підтримкою наступу. Однак, незважаючи на десятикратну чисельну перевагу та більш потужний арсенал, бій тривав до вечора. 28 наших юних героїв взяли у полон, а згодом розстріляли. За деяким свідченнями, перед стратою вони заспівали український Славень «Ще не вмерла Україна». Той опір, що вони спричинили, на декілька днів загальмував стрімку окупацію Києва більшовицькими силами та став джерелом для натхнення наступних поколінь на боротьбу.

Зараз відбувається двадцять друга за рахунком російсько-українська війна

Жодний дискурс навколо події під станцією Крути не заперечує героїзм студентів, хоча певні сторони у суперечках відображають їх, як жертву «режиму УНР», яких «залишили, як гарматне м’ясо». Історики звертаються до визначення обставин, за якими керівництво УНР залишило декілька сотень юнаків без належного забезпечення у нерівному протистоянні. Треба визнати, що історія завжди залишає нам багато питань, проте не всім, нажаль, відоме почуття вищого патріотизму у виявленні жертовного акту за батьківщину, який залишається найважливішим і рушійним аспектом для цієї сторінки боротьби за національне визволення.

У 1922-му з України вивезли скарби, цінність яких дорівнювала золотому запасу Російської імперії 1915 року

Іван Шарій пише у своїх спогадах «Січовики під Крутами»: «Який настрій був під час битви? Була все та ж певність у неминучості свого рішення, свідомість своїх обов’язків перед своєю совістю, і ця певність і свідомість була причиною того, що не страшні були ні свист куль, ні розриви смертоносних шрапнелі…».

Основний деструктивний аргумент совєтської пропаганди – це те, що операція під Крутами є ганьбою української зброї. Ще це не подвиг молодих українців, а ганьба українського державного міфу. Проте, все насправді зовсім навпаки.

Як Русь Україною стала. Або вкрадена історія…

Разом з боями в районі Бахмача (http://ukrpohliad.org/national-memory/kod-bahmach.html#disqus_thread) 25-27 січня 1918 року, бій під Крутами став прикладом не безглуздої жертовності, а демонстрації сили і потенціалу української зброї. Крутянці – це не ягнята, яких послали на заклання. Їх приклад більш співставний із подвигом спартанців на чолі з царем Леонідасом, які добровільно вступили в нерівний бій з набагато переважаючим ворожим військом. Крім того, не витримує критики і перевірки фактів кремлівський міф про «безглуздість» опору, адже свідомо виключено з загальної картини тих подій політичний контекст.

Крути – не тільки біль втрати. Це орієнтир для українців, приклад безстрашної боротьби, який отримав своє продовження у Донецькому аеропорту та інших найбільш гарячих точках сучасної війни за Незалежність.

Олександра Скляр

История которую прятали совдепы. Поход Сагайдачного на Москву

Технология Ванна в ванне. Наливная ванна. Эмалировка и реставрация ванн, ремонт ванной, лучшая цена и гарантия по восстановлению эмали.


Дорогі друзі, проект дуже потребує матеріальної допомоги, зараз ми існуємо завдяки рекламі яка розміщується на сайті, що дуже заважає вам переглядувати публікації порталу, ви можете допомогти проекту переказом незначних коштів які ніяк не вплинуть на ваш статок і допоможуть нам вистояти.

Велике прохання до всіх хто допомагає проекту, в платежі пишіть свої побажання, що б ви хотіли бачити на сайті, а що зайве, до адекватних і правильних побажань будемо обов’язково прислуховуватись, це дасть нам змогу зробити ресурс більш інтересним і корисним для вас.

Наші реквізити.

Приват банк

МФО банка- 305299
КОД ОКПО получателя- 14360570
КОД ОКПО банка- 14360570
Счет получателя- 29244825509100
Прямий переказ через Приват24 номер картки- 4149629330059817


.


Адміністрація сайту «Український Світ» запрошує до співпраці авторів. Писати в соц.мережі надані на порталі
:
80 queries in 0,237 seconds.