Німеччина зіштовхнулась з рекордною за 70 років промисловою інфляцією

1099

+++ в карму за репост

Депутати та чиновники ЄС, вас попереджали, а вам бабло газпрому очі затьмарило, тепер маєте що маєте. Жеріть не обляпайтеся, недолугі… Фашистська росія не зупиниться допоки її не зупинять!!!

Німеччина зіштовхнулась з рекордною за 70 років промисловою інфляцією

Газовий шок, збої в ланцюжках поставок і друкарський верстат ЄЦБ, що працює на повну потужність, розігнали інфляцію в промисловому серці європейської економіки. Темпи зростання цін виробників у Німеччині за підсумками жовтня досягли значень, яких статистика не бачила з перших повоєнних років — 3,8% за місяць і 18,4% рік до року, звітувало у п’ятницю Федеральне статистичне агентство.

Промислова інфляція, яка в останні десятиліття жодного разу не перевищувала 5% бар’єр, стала рекордною з 1951 року, а в місячному вираженні вдвічі перевищила консенсус-пронгоз.

Німеччина зіштовхнулась з рекордною за 70 років промисловою інфляцією

Основна причина – різкий стрибок цін на енергоносії, що збільшує витрати для промислових підприємств, пояснює у релізі Destatis.

Вартість газу на оптовому ринку з початку року зросла на 560%, а ціни на електроенергію на ринку «на рік уперед» злетіли втричі — з 40 до 120 євро за мегават-годину. Бензин подорожчав на третину — з 1,25 євро за літр на початку року до 1,73 євро на кінець жовтня.

На рівні відпускних та оптових цін інфляція також б’є рекорди за десятиліття: у жовтні вона склала 15,2% і стала максимальною з нафтової кризи 1974 року, коли Західна Європа опинилася під ембарго з боку близькосхідних експортерів, які відмовилися постачати сировину союзникам США через конфлікт навколо Ізраїлю.

На рівні споживачів інфляція в Німеччині суттєво нижча — 4,5%, проте цей показник рекордний з 1991 року. Очевидно, що виробники товарів намагаються перекласти хоча б частину своїх витрат на споживачів, що вдарить по гаманцях, каже головний економіст KfW Крістін Вовк.

Бундесбанк прогнозує, що споживча інфляція в Німеччині може досягти 5% пізніше цього року, перш ніж знову сповільниться 2022-го.

У минулому локомотив економічного зростання в ЄС Німеччина опинилася в незвичній ролі відстаючого: її ВВП зріс на 1,8% у третьому кварталі проти 2,2% в цілому по зоні євро, а ключовий експортний сектор показав спад на 0,7% вересні.

Різке зростання захворюваності Covid-19 з рекордним числом нових випадків за весь час пандемії підливає олії у вогонь та збільшує ризики того, що Новий рік економіка зустріне у стані стагнації, пишуть аналітики ING.


Допомога антимосковському українському сайту (за бажанням)
Реквізити: карта “ПриватБанк” № 5168 7456 0964 2191 — Карта “Monobank“ № 4441 1144 2246 2422

:
70 queries in 0,258 seconds.