НБУ вводить в обіг пам’ятні монети з нагоди надання Томосу

120
 • 16
 •  
 •  
 •  
 •  
 • 2
 • 1
 •  
 •  
  19
  Поделились

Національний банк України 25 березня ввів в обіг пам’ятні монети “Надання Томосу про автокефалію Православної церкви України”.

Випущені золота, срібна і нейзильберова монети, повідомляє НБУ.

Зокрема, випущена рифлена монета з нейзильберу номіналом 5 гривень, вагою 16,54 г, діаметром 35 мм, тиражем 75 000 штук.

НБУ вводить в обіг пам’ятні монети з нагоди надання Томосу

“На аверсі монети у середині стилізованого хреста, утвореного орнаментальним декоративним фризом, на дзеркальному тлі розміщено: угорі – малий Державний Герб України, під яким напис “Україна”; відбитки печаток Вселенського патріарха Варфоломія (ліворуч) та митрополита Київського і всієї України Епіфанія (праворуч), між якими позначення номіналу – 5, нижче напис – гривень, рік карбування монети – 2019 та логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України”, – йдеться в повідомленні.

У 1922-му з України вивезли скарби, цінність яких дорівнювала золотому запасу Російської імперії 1915 року

Зазначається, що на реверсі монети на тлі бань Софійського собору зображено стилізований фрагмент Томосу, по обидва боки від центрального купола зазначена дата його надання – 06.01 та 2019, по колу йде напис: “Надання Томосу про автокефалію Православної церкви України”.

Також випустили срібну монету номіналом 20 гривень, вагою 62,2 г, діаметром 50 мм, накладом 4 000 штук.

“На аверсі монети розміщені: угорі — малий Державний Герб України, під яким напис — “Україна”; на тлі стилізованого рукописного фрагмента Томосу — позолочені (локальна позолота) відбитки печаток Вселенського патріарха Варфоломія і митрополита Київського й усієї України Епіфанія, під якими рік карбування монети — “2019” і номінал — “20 гривень”; по колу напис: “Благословляємо і проголошуємо Православну церкву в Україні автокефальною”, – повідомляє НБУ.

Як повідомляє Нацбанк, на реверсі монети в центрі на матовому тлі зображено хрест, в центрі якого дата надання Томосу, по колу написи: “Православна церква України” і “15-та в благословенному хорі автокефальних Церков”.

Откуда взялось презрительно-нацистское «на Украине» вместо «в Украине»

Зазначається, що на аверсі рифленої золотої монети номіналом 100 гривень, вагою 31,1 г, діаметром 32 мм, накладом 1 500 штук розміщено: угорі півколом напис: “від Хрещення до Томосу. Тисячолітній шлях Української Церкви”; внизу — малий Державний Герб України та написи — “Україна”, “100 гривень”; в центрі на дзеркальному тлі абрису собору Святого Георгія в Стамбулі — купола Софійського собору в Києві, обабіч від центрального купола — роки “988” і “2019”.

На реверсі монети на дзеркальному тлі зображення Вселенського патріарха Варфоломія, котрий підписує Томос; розміщені написи: “Благословляємо і проголошуємо Православну церкву в Україні автокефальною” і “Вселенський Патріарх / Варфоломій”.ПОДЕЛИТЬСЯ

:
Загрузка...
60 queries in 0,933 seconds.