НАТО утвердило комплексный пакет помощи для Украины. Варшавская декларация (текст)

300

+++ в карму за репост

Страны НАТО утвердили новый Комплексный пакет помощи для Украины для реформирования оборонного сектора.

НАТО утвердило комплексный пакет помощи для Украины. Варшавская декларация (текст)

Об этом заявил генсек НАТО Йенс Столтенберг на совместной пресс-конференции с Петром Порошенко в Варшаве, сообщает корреспондент “Европейской правды“.

“На последнем саммите мы предложили помощь в таких сферах как киберугрозы, лечение раненых солдат и разминирование”, – отметил он.

Столтенберг добавил, что Украина уже осуществила ряд реформ, необходимых для соответствия стандартам НАТО и дальнейшее осуществление остается очень важным.

Украина остается преданной реформ и борьбы с коррупцией. Мы будем продолжать оказывать практическую и политическую поддержку“, – отметил генсек НАТО.

Пакет помощи НАТО для Украины предусматривает 40 новых направлений сотрудничества и помощи Украине.

НАТО усилит сотрудничество с Украиной и Грузией – Варшавская декларация

Страны НАТО обеспокоены ситуацией с безопасностью в регионе Черного моря и готовы к усилению сотрудничества с Украиной и Грузией в этом контексте.

Об этом говорится в Варшавской декларации по итогам саммита НАТО.

“В Черноморском регионе, ситуация с безопасностью ухудшилась в последние годы. Мы будем продолжать бороться с последствиями последних событий в регионе и учитывать их при разработке новых подходов и политики Альянса”, – говорится в тексте документа.

“Мы будем продолжать поддерживать … усилия прибрежных государств, направленные на обеспечение безопасности и стабильности (в регионе). Мы также усилим сотрудничество с Грузией и Украиной в этом плане”, – отмечается в заявлении.

Страны НАТО решительно осуждают агрессивные действия России против Украины и никогда не признают незаконную аннексию Крыма.

Решение комиссии Украина-НАТО на Варшавском саммите: полный текст

Європейська правда” публікує неофіційний український переклад спільної заяви Комісії НАТО-Україна на найвищому рівні, що відбулася на Варшавському саміті

71a416d314e8b21ceacfa78cc15666b6


1.

Ми, глави держав і урядів України-НАТО комісії, зустрілися сьогодні у Варшаві для перегляду і подальшого зміцнення нашої співпраці в рамках Хартії про особливе партнерство.

Ми обговорили плани реформування України і прогрес в їх реалізації, схвалили Комплексний пакет допомоги (CAP) для України, а також обмінялися думками про безпекову ситуацію в України. Союзники високо оцінили зусилля президента України з мирного врегулювання конфлікту.

Ми єдині в нашій підтримці суверенітету України, територіальної цілісності в рамках її міжнародно визнаних кордонів і

її невід’ємного права вільно, без зовнішнього втручання визначати своє майбутнє і курс зовнішньої політики.

2.

Попри численні заклики з боку Альянсу і міжнародного співтовариства до РФ щодо дотримання нею міжнародного права, Росія продовжує агресивні дії, що підривають суверенітет України, територіальну цілісність і безпеку, порушуючи норми міжнародного права. Ці створює серйозні наслідки для стабільності і безпеки всього євроатлантичного регіону.

3.

У відповідності до рішення міністрів закордонних справ НАТО від 2014 року, союзники продовжують піднімати в діалозі з Росією питання щодо дій РФ в Україні та поруч із нею.

4.

Ми закликаємо Росію скасувати незаконну і незаконну самопроголошену “анексію” Кримського півострову, яку ми не визнаємо і не будемо визнавати.

Ми особливо стурбовані переслідуванням і дискримінацією кримських татар та інших членів місцевих громад. Ми ще раз вимагаємо, щоб російська де-факто влада вжила необхідних заходів у зв’язку з погіршенням ситуації із правами людини в Криму, гарантувавши безпеку, дотримання права і свобод усіх осіб, які проживають на півострові.

Міжнародні спостережні організації повинні мати можливість виконувати свою важливу роботу щодо захисту прав людини.

Ми засуджуємо триваюче та широкомасштабне нарощування Росією своєї військової присутності в Криму,

а також стурбовані діями та заявленими планами щодо подальшого нарощування військового потенціалу в чорноморському басейні, яке може мати подальші наслідки для стабільності в регіоні.

5.

Росія продовжує роздмухувати нестабільність на сході України, що вже призвело до втрати майже 10 000 життів на Донбасі і позбавило Україну значної частини свого індустріального потенціалу.

Ми особливо стурбовані збільшенням порушень режиму припинення вогню вздовж лінії зіткнення, в першу чергу з боку бойовиків, яких підтримує Росія. Це не сприяє мирному врегулюванню конфлікту. Нагадаємо, що, відповідно до Мінських угод негайне і всеосяжне припинення вогню повинні було розпочатися ще 15 лютого 2015 року.

6.

Ми висловлюємо тверду підтримку повного виконання Мінських угод і вітаємо роботу, проведену в форматі Нормандії і Тристоронньої контактної групи, задля врегулювання конфлікту дипломатичними засобами та за допомогою діалогу.

Ми закликаємо всі сторони в повній мірі виконувати взяті зобов’язання, в тому числі – щодо перемир’я та щодо проведення місцевих виборів в деяких районах Донецької і Луганської областей, щойно будуть створені необхідні безпекові умови у відповідності до Мінських угод.

Ми очікуємо, що Росія виконає свої зобов’язання щодо впливу на бойовиків задля виконання ними своїх зобов’язань в повному обсязі.

Ми закликаємо Росію припинити свою політичну, військову та фінансову підтримку бойовиків і виконувати свої зобов’язання в рамках Мінського пакету заходів, включаючи виведення російських військ і військової техніки з території України, а також дозволити Україні відновити повний контроль над її державним кордоном.

Ми вітаємо звільнення Надії Савченко і закликаємо сторони забезпечити звільнення і обмін всіх заручників і незаконно затриманих осіб.

7.

Ми повністю підтримуємо Спеціальну спостережну місію ОБСЄ (SMM), яка грає ключову роль у сприянні деескалації конфлікту і підкреслюємо важливість повного і безперешкодного доступу спостерігачів ОБСЄ (до території конфлікту).

Перешкоди роботі СММ, які продовжують відбуватися переважно в районах, що знаходяться під контролем проросійських бойовиків, порушують Мінські угоди і серйозно ускладнюють роботу SMM. Ми як і раніше впевнені, що всеосяжний політичний процес, спрямований на відновлення законності і конституційного порядку в деяких районах Донецької та Луганської областей України можливий лише за умови, якщо є ефективні і тривалі гарантії безпеки, а також вибори відбуваються на основі українського законодавства, у відповідності до стандартів ОБСЄ зі спостереженням ОБСЄ/БДІПЛ, як це передбачено Мінськими угодами.

8.

Український народ висловив бажання, щоби їх країна знайшла свої місце серед європейських демократій.

Україна, як і раніше, прихильна до проведення широкомасштабних реформ у відповідності до європейських та євроатлантичних стандартів,

на основі демократичних цінностей, поваги прав людини, національних меншин і верховенства права, які матимуть важливе значення для сприяння процвітанню і довгостроковій стабільності, в тому числі – боротьби з корупцією та сприяння всеосяжному політичному процесу.

9.

Союзники високо оцінюють і підтримують прогрес України в у проведенні комплексних реформ, попри складні обставини, а також сподіваються на подальші кроки з розвитку демократичних інститутів і здійснення економічних реформ.

Наразі вже є досягнення, зокрема щодо макроекономічної стабілізації, реформи поліції і військової реформи, а також державних закупівель. Важливі кроки були зроблені в напрямку децентралізації, реформи судової системи, боротьби з корупцією і в підтримці умов МВФ.

Ми беремо до уваги ці позитивні кроки, але проблеми залишаються.

Союзники наполегливо закликають Україну продовжувати швидке і комплексне виконання цих та інших реформ, а також забезпечити їх стійкість.

10.

Рівень взаємодії НАТО з Україною з 2014 року, як політичної так і практичної, був безпрецедентним.

НАТО буде продовжувати брати участь в тісному політичному діалозі в рамках Комісії Україна-НАТО і підтримувати Україну в здійсненні її амбітної програми реформ, в тому числі через ефективне виконання Щорічної національної програми, через процес планування та перегляду, а також за допомогою Комплексного пакету допомоги (КПД).

Мета КПД – зібрати воєдино та розширити допомогу НАТО Україні, щоби держава збільшила свою здатність протидіяти агресії, гарантувати свою безпеку і проводити необхідні реформи, в тому числі в сфері безпеки і оборони.

Ми вітаємо прийняття Стратегічного оборонного бюлетеня, який стане дорожньою картою оборонної реформи України.

11.

Як зазначено в КПД, ми будемо працювати разом для просування і виконання стратегічних реформ.

КПД містить більше 40 областей, в яких НАТО буде підтримувати проведення реформ.

Союзники продовжать надавати підтримку Україні через представництво НАТО в Україні, а також на двосторонній основі,  особливо для реформування структур оборони і безпеки на основі стандартів і принципів НАТО, в тому числі для встановлення цивільного демократичного контролю над збройними силами і для забезпечення їх сумісності з НАТО.

12.

Союзники високо цінують значний внесок України в операції НАТО і Сил реагування НАТО і вітають внесок Україною в забезпеченні безпеки і стабільності в Євро-Атлантичному регіоні і за його межами.

На підставі рішень, прийнятих в Уельсі, ми розглянемо кроки, необхідні для реалізації зацікавленість України в Програмі розширення можливостей в рамках ініціативи Partnership Interoperability Initiative.

13.

Як було відзначено на попередніх зустрічах на вищому рівні НАТО, в тому числі в Мадриді, Бухаресті, Лісабоні, Чикаго і Уельсі,

незалежна, суверенна і стабільна Україні, твердо прихильна демократії та верховенства права, є ключем до євроатлантичної безпеки.

Ми підтверджуємо нашу тверду прихильність подальшому розвитку особливого партнерства між Україною і НАТО, яке буде сприяти створенню стабільної, мирної та неподільної Європи.

Олег Леусенко ( oleg_leusenko)


Допомога сайту

Приват – 4149629330059817
Monobank – 4441114422462422

Зробити переказ на ПриватБанк можна за посиланням ТУТ


Загрузка…:
69 queries in 0,274 seconds.