На найближчий пленарний день слуги планують винести проєкт закону про медіа

299

+++ в карму за репост

На найближчий пленарний день слуги планують винести проєкт закону про медіа

На жаль, замість важливого медійного кодексу, можемо отримати закон про цензуру, з необмеженими правами Нацради, повністю залежної від Банкової.

Лицемірство в тому, що керівництво ВР тягне цей законопроєкт як один із 7 пунктів- зобов’язань України як країни- кандидата в члени ЄС. Але насправді проєкт закону отримав критичні висновки як з боку Єврокомісії, так і РЄ.

На погоджувальних радах я неодноразово закликала голову ВР оприлюднити ці висновки, аби колеги могли усвідомити, що проєкт не відповідає вимогам ЄС, що , навпаки, наші партнери вказують на неприпустимість, недемократичність і неєвропейкість наділяти Нацраду невластивими повноваженнями, дозволяти без суду закривати канали, при цьому не забезпечивши її мінімальну незалежність.

Європейська Солідарність ще під час першого читання цього закону застерігала колег , що ці норми погіршать ситуацію зі свободою слова. І закликали допрацювати їх.

Також в законопроєкті багато контраверсійних норм щодо виборів і аудіовізуальної продукції. Що теж погіршить доступ учасників перегонів до медіа і узаконить нерівне й нетранспарентне висвітлення виборчого процесу.

Але зачистка медійного поля відбувається вельми технічно, влада загнала всіх в марафон, а хто просився- того викинули з цифрового мовлення.

Голова ВР відмовився оприлюднити висновок європейської комісії щодо законопроєкту про медіа, де жорстко розкритиковані норми про посилені повноваження Нацради. Що ж, прийдеться зробити це за нього. Дивує мовчання журналістів.

Й зараз в нас є всі шанси отримати замість розмаїття і плюралізму в ЗМІ суцільний канал «Рада» з тошнотворним пропагандистським контентом.

Мене щиро дивує мовчання самих журналістів.

Оприлюднюю висновки Єврокомісії до законопроєкту, прийнятому в першому читанні.

На жаль, до другого читання одіозні норми щодо всемогутньої Нацради не змінилися.

Прикро, що під прапором євроінтеграціі Україну відкидають в часи цензури і темників.

«ЄС» – чи не єдина фракція, яка не голосувала цей законопроєкт в першому читанні і зараз публічно намагається зупинити його найбільш одіозні норми.

Ірина Геращенко


Допомога антимосковському українському сайту (за бажанням)
Реквізити: карта “ПриватБанк” № 5168 7456 0964 2191 — Карта “Monobank“ № 4441 1144 2246 2422

Western Union, MoneyGram, RIA — Ukraine, Kharkiv, Zakusilov Viktor — і фото чека у Viber, WhatsApp — +38 096 212 02 68:
69 queries in 0,306 seconds.