Москва вбивала нас повсюди та завжди

2407
  • 409
    Поделились

Москва вбивала нас повсюди та завжди: Цього дня, у 1940 році, у Західній Україні розпочався перший етап депортацій, організований радянськими каральними органами, що охопив 220 тис. чоловік.

Як відомо, за пактом Молотова-Ріббентропа, українські землі по річці Сян («лінія Керзона») були окуповані СРСР. Згідно з секретною постановою ЦК КП(б)У про переміщення людей, що опинилися в новій прикордонній смузі шириною вісімсот метрів, відселенню підлягало майже 5 000 дворів (це майже 23 тисячі осіб), переселенню – 17 342 двори (понад 80 тисяч осіб).

Перш за все, керівництво СРСР мало на меті викорінити усі «контрреволюційні» настрої серед місцевих жителів, окрім того, депортація мала і економічні наслідки: людей переселяли переважно до Сибіру, на Далекий Схід та Північ Росії, де бракувало робочої сили. Депортовані українці утворювали спецпоселення у віддалених місцях й були позбавлені будь-яких економічних та політичних прав.

За перший етап депортації, який тривав протягом 10-13 лютого 1940 року, було переселено 17 206 сімей, або майже 90 тис. осіб. Протягом 1940-1941 років під різними приводами відбулися ще три хвилі насильницьких переселень.

Москва вбивала нас повсюди та завжди

Знищували все украiнське…
…Пaлили не просто сірниками, а фocфopними шашками. Пам’ятаймо:
у 1964 мoкшaни знищили українські стародруки та рукописи «домосковської доби»
24 травня 1964 року вночі у Києві від підпалу загорілася Державна публічна бібліотека Академії наук УРСР Полум’я знищило практично увесь відділ україніки та стародруки – від 500 до 600 тисяч книг та рукописів!

Чекісти тероризували населення, маскуючись під загони УПА

Зі 150 вогнеборців понад 10 отримали фосфорне отруєння
– підпал був ретельно спланований радянською владою, а виконавець справи – Погружальський використав фосфорні шашки.
Так, за одну добу в полум’ї були знищені цінні джерела з історії України “домосковської доби, ціле наше середньовіччя пішло з димом….

Москва вбивала нас повсюди та завжди

Людмила Прокопович

Продовження: Москва нас вбивала повсюдно та повсякчас!ПОДЕЛИТЬСЯ

:
Загрузка...
64 queries in 2,210 seconds.