Москва обурюється забороною вбивати і красти в сусідів їх землі

2112
Сподобалась публікація? Поділіться нею у соціальних мережах!
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  • 67
  •  
  •  

Українська та російська делегації зійшлися у жорсткій суперечці на сесії Парламентської асамблеї ОБСЄ, що проходить зараз у Мінську.

Причиною став проект резолюції “Відновлення суверенітету і територіальної цілісності України”, яку підготувала українська сторона – з неприємними для Москви формулюваннями про Крим і Донбас.

У підсумку, можна говорити про успіх Києва: ОБСЄ підтримала його проект з усіма визначеннями, і тепер він має всі шанси стати частиною загальної резолюції Парламентської асамблеї.

А це означатиме, що ОБСЄ буде використовувати щодо дій Росії терміни “анексія Криму” і “спонсорування терористичної діяльності в Україні” ще, як мінімум, рік.

Депутат Держдуми Росії Микола Рижак заявив про те, що "Ісламська держава" шукає прихисток в Україні. Звідки така інформація - не уточнив

Депутат Держдуми Росії Микола Рижак заявив про те, що “Ісламська держава” шукає прихисток в Україні. Звідки така інформація – не уточнив 🙂

“Ешелони нацистів” і згадка про аншлюс

Риторика делегацій України та Росії на міжнародних форумах вже давно відійшла від дипломатичних формулювань і не ґребує найжорсткішими формулюваннями.

Наприклад, депутат російської Держдуми Микола Рижак звинуватив Україну у наданні притулку для бойовиків “Ісламської держави”.

“Насправді ж в Україні зараз знаходять прихисток залишки ІДІЛівських прихильників, інших терористичних організацій”, – заявив російський політик під час свого виступу.
Вже після дискусії ВВС Україна поцікавилася у нього про те, звідки надходять такі дані.

“Є на цей рахунок відповідна інформація. А про її джерела я поки що не маю права говорити”, – відповів Микола Рижак.

Його колега з російської делегації стверджував, що без втручання Росії “наслідки у Криму були б більш трагічними, ніж у Донецьку і Луганську”, адже у 2014 році “ешелони озброєних націоналістичних загонів направлялися на півострів”.

У своїй риториці російська сторона неодноразово згадувала і про “героїзацію нацизму” в Україні й проводила паралелі з нацистською Німеччиною.
Зрештою, на останні аргументи відповів делегат від Австрії, який нагадав про її “аншлюс” нацистським режимом перед Другою світовою війною:
“Як і Україна, ми стикнулися з політичною й економічною кризою, визначалися як країна і як нація… І в той час великий сусід – нацистська Німеччина – скористалася цим і у підсумку завоювала Австрію”.
“Якщо візьмемо до уваги історію, то найменше, що ми можемо зробити – це підтримати цю резолюцію”, – додав австрійський делегат.
Ці слова єдиний раз за всі дебати викликали у залі аплодисменти.
Вогнеметні аргументи
Українська делегація реагувала на всі закиди російських колег традиційними твердженнями про “незаконний референдум під дулами автоматів Калашникова” у Криму та ведення “гібридної війни” на Донбасі.

Єдине пожвавлення серед українців викликала заява голови російської делегації та колишнього телеведучого Петра Толстого про відсутність доказів присутності російської важкої техніки у сепаратистів.

“У доповіді моніторингової місії ОБСЄ немає жодних згадок про так звані “російські гібридні сили”. Це брехливий штамп української пропаганди. А обстріли й залякування, з якими стикаються спостерігачі,… відбуваються по обидва боки лінії розмежування у внутрішньоукраїнському конфлікті”, – наголосив Петр Толстой.

Відповідав на це керівник української делегації Артур Герасимов:

“А що тоді означає “система перешкод Р-330 “Житель” і “термобарична система “Буратіно”? Це зі звітів ОБСЄ. Можу вам сказати, що це найновіший зразок російського озброєння”.

Раніше український Генштаб у своїх зведеннях неодноразово згадував про те, що на Донбасі зафіксовані використання російської системи “Житель” для радіоелектронного приглушення зв’язку сил АТО, а також потужного вогнемета “Буратіно”, зокрема біля Донецького аеропорту.

У штабі додавали, що таку техніку українська армія у Росії ніколи не закуповувала.

Місія ОБСЄ у своїх звітах дійсно згадувала про виявлення цієї російської техніки на підконтрольних сепаратистам територіях у своїх звітах.

Поділитись
новиною

Через що власне сварка?

Зрештою, комітет з політики і безпеки, який розглядав проект резолюції, більшістю голосів ухвалив його – проти висловилася лише російська делегація та поодинокі представники деяких інших країн (наприклад, Сербії).

Традиційний союзник РФ та господар заходу Білорусь у цьому випадку утрималася.

У попередньо ухваленому документі під назвою “Відновлення суверенітету і територіальної цілісності України” Росію закликають “відмовитися від тимчасової окупації АР Крим і міста Севастополь” і вивести звідти “окупаційні сили”.

У іншому пункті резолюція звертається до РФ щодо “припинення спонсорування терористичної діяльності в Україні шляхом притоку бойовиків, грошових засобів і зброї” через непідконтрольні Києву ділянки українсько-російського кордону.

З відносних новел тут – заклик до Росії не визнавати документи “ДНР” і “ЛНР” і не поширювати обіг російського рубля на територію самопроголошених “республік”, а також звернення до країн ОБСЄ не визнавати парламентські вибори в Криму 2016 р.

“Тепер це має стати частиною загальної мінської декларації, яка раз на рік приймається за підсумком сесії, – пояснив ВВС Україна член української делегації Ігор Попов. – Звичайно, російська делегація буде опонувати цьому”, – сказав він.

В українській делегації припускають, що російські колеги у п’ятницю виявилися неготовими до дискусії щодо резолюції. Для цього їм треба було заздалегідь оскаржувати кожен з 36 її пунктів.

Тим не менше, російська делегація пообіцяла підготувати відповідь.

“Росія може представити не 36, а 136 пунктів за фактами порушень фундаментальних прав й усіх міжнародних норм з боку нинішньої влади України”, – заявив Петр Толстой.

“Безумовно, російська делегація представить свій проект. Якщо не на цій сесії, то пізніше”, – пообіцяв пан Толстой.

“Для цього треба, щоб вони за два дні переконали всіх виключити це з фінального тексту. Теоретично це можливо, але ж ми тут”, – каже пан Попов.

BBC


США и Британия видят Россию в числе крупнейших угроз для безопасности

 

Х@уйло попустили 🙂 Трамп сократил встречу с Путиным

 

Facebook – полицейское государство в интернете


Допомога сайту.

Приват Банк – 4149605466065448
Приват Банк «$» – 4731185610262476
Альфа Банк – 5355571192082873
———————————–
WebMoney

.


ПОДЕЛИТЬСЯ

:
Загрузка...
86 queries in 0,754 seconds.