Московія в Сирії повторює помилки совдепії в Афганістані

550
  • 56
    Поделились

Московія в Сирії повторює помилки совдепії в Афганістані

Після того, як Путін нещодавно оголосив про чергову “перемогу” Московії в Сирії та про завершення воєнної операції, низка моїх улюблених критиканів кілька днів носилася соцмережами з фотокопією мого коментаря американському Forbes за 2015 рік, де я спрогнозував, що Сирія стане другим Афґаністаном для Московії (тільки у меншому маштабі). Щось сьоодні тих критиканів не видно. Давайте глянемо пильніше на події.

США — надпотужна світова держава зі щлорічним військовим бюджетом $700 мільярдів. Це не проти США, а проти Московії застосовано одинадцять пакетів санкцій лише від США. То у США можуть поступово збільшувати свою присутність в Сирії. Нагадаю, США мають кілька власних міні-баз в Сирії, і в грудні створили ще одну, на вісім гелікоптерів. Також США підтримують і навчають анти-асадівську опозицію, бо мають такі воєнні, геополітичні та економічні можливості та причини. Це і є тактика “салямі”: поступове й невпинне посилення присутності та тиску (на Московію, Іран та режим Сирії).

Американська тактика “салямі” надає Московії три можливі розв’язки на вибір:

а) піти програвши — тоді Асаду залишилось кілька днів;

б) нічого не змінювати — статична ситуація, але витрати зростають, а грошей і так немає;

в) посилити присутність — перекинути ще більше військ, загрузнути ще глибше; це і є другий Афґаністан.

Всі три сценарії у свій час по черзі перепробував СРСР в Афґаністані, поки повністю не пішов геть.

Бо причина та сама — немає в Москви ресурсів грати у довгу гру і змагатися зі США, Туреччиною чи шейхами. Немає таких ресурсів. Немає глобальної армії, немає глобального флоту, немає бюджету, резервний фонд вже порожній.

А попереду — нові санкції, і їх багато. І фінал є зрозумілим. Налякали орла голою дупою.

Олег Пономар


МО РФ, как всегда врет: в Сирии уничтожены 7 самолетов

 

Афганистан- развал СССР. Донбасс и Сирия? История неумолима, дАрАгие рассеяне.

 

Убийцы говорят на русском. Сирия, Алеппо. Добивают выживших 18+ | Killer speak Russian. Syria, Aleppo. seek survivorsПОДЕЛИТЬСЯ

:
Загрузка...
93 queries in 1,213 seconds.