Лукашенко виставив ЄС ультиматум із погрозами

1229

Українська Українська Русский Русский
+++ в карму за репост

Лукашенко виставив ЄС ультиматум із погрозами

Нелегітимний президент Білорусі Олександр Лукашенко висунув Євросоюзу перелік жорстких вимог для врегулювання кризи з мігрантами, які штурмують кордон із Польщею. Про це повідомила міністр закордонних справ Естонії Ева-Марія Лійметс в інтерв’ю телеканалу ETV.
«Він хоче, щоб санкції припинилися, а його визнали главою держави, щоб він міг продовжувати», — сказала Лійметс, пояснивши, що ці умови Лукашенко озвучив у ході переговорів з в.о. канцлера ФРН Ангелою Меркель 15 листопада.

Якщо Лукашенко використає зброю, Польща захопить Білорусь за три дні

ЄС, нагадаємо, не визнає Лукашенка президентом Білорусі, вважаючи вибори, що відбулися в серпні минулого року сфальсифікованими, а Європарламент в останній резолюції щодо ситуації в республіці заявив, що повноваження Лукашенка закінчилися в листопаді 2020 року, а тому будь-які підписані ним документи інтеграції з фашистською росією є нелегітимними.

У відповідь на репресії та примусову посадку рейсу Ryanair ЄС прийняв кілька пакетів санкцій, відрізавши Білорусь від можливості продавати нафтопродукти та позичати валюту на європейських ринках капіталу. Міграційна криза дала старт обговоренню чергового, п’ятого санкційного пакету, який, як очікується, торкнеться 30 фізичних та юридичних осіб, серед яких голова білоруського МЗС Володимир Макей та національний авіаперевізник «Белавіа».

Міноборони Польщі заявило про стягування до кордону білоруських силовиків зі зброєю

Глави МЗС країн ЄС схвалили рішення посилити санкції 15 листопада і, як вважає Лійметс, воно має залишитися чинним, незважаючи на ультиматум Лукашенка.

«На наш погляд, важливо, щоб Євросоюз залишався єдиним і вплинув на Білорусь реальними діями», — сказала міністр.


Допомога антимосковському українському сайту (за бажанням)
Реквізити: карта “ПриватБанк” № 4149 6293 3005 9817 — Карта “Monobank“ № 4441 1144 2246 2422

:
22 queries in 1,081 seconds.