Лукашенко наказав готувати конфіскацію валюти у населення і підприємств

951

Українська UK English EN Deutsch DE Français FR Беларуская мова BE Nederlands NL Русский RU
+++ в карму за репост

Лукашенко наказав готувати конфіскацію валюти у населення і підприємств

У Білорусі з 9 липня вступив в силу наказ Лукашенка, який дозволяє вводити в країні «драконівські» обмеження на валютні операції. У разі «загрози економічній безпеці» Нацбанк отримує право вводити повну заборону на купівлю іноземної валюти, встановлювати граничні обсяги, кількість і терміни валютно-обмінних операцій, або вимагати отримання дозволу на проведення таких операцій.

Крім цього, білоруський ЦБ зможе де-факто конфіскувати іноземну валюту з рахунків юридичних осіб, примусово конвертуючи її в білоруські рублі.

Для цього регулятор отримує повноваження вводити вимоги про обов’язковий продаж валюти.

Крім того, Нацбанк зможе обмежувати відкриття і ведення рахунків в іноземних банках для резидентів республіки Білорусь.

«Погрозами економічної безпеки», які можуть стати підставою для введення жорстких заходів, названі, зокрема, зниження золотовалютних резервів країни нижче допустимого рівня або різкі коливання курсу білоруського рубля, перераховує ТАСС.

Энтони Блинкен назвал Лукашенко последним диктатором Европы

Готуватися до валютної кризи білоруську владу змушують санкції, які відрізали країну від європейських ринків капіталу і ключових джерел валютних доходів.

За примусову посадку рейсу Ryanair в Мінську для арешту екс-головного редактора NEXTA Романа Протасевича, «серйозні порушення прав людини» і «жорстоке придушення громадянського суспільства», 25 червня Євросоюз ввів пакет секторальних санкцій проти Білорусі.

Уряду країни та держбанкам заборонено залучати фінансування в ЄС на термін більше 90 днів. Забороняється покупка в Білорусі (в тому числі через посередників) всієї митної номенклатури нафтопродуктів — від бензину і дизеля до коксу, бітуму та вазеліну.

Санкції проти калійної галузі, втім, виявилися м’якше очікувань: ключовий експортний товар «Білоруськалій» — використовуваний в добривах калій з вмістом 40-62% K2O — не потрапив в «чорний список».

Крім того, під індивідуальні санкції потрапили МАЗ і БелАЗ, що залишилися без європейських постачальником комплектуючих. Схожий з європейським пакет заходів готує адміністрація США.

Зниження валютних доходів обіцяє Білорусії складності з виплатами зовнішнього державного боргу, який на 90% номінований в інвалюті, що робить його «чутливим до коливань курсу», відзначають аналітики S & P.

США отрезали Лукашенко от главного источника валюты

Погашення позик будуть коштувати республіці 20-30% резервів ЦБ щороку починаючи з 2021-го, що обіцяє виснаження ЗВР і знецінення білоруського рубля.

Хоча Нацбанк відзвітував про наявність 7,8 млрд доларів, в основному це кошти, отримані від позик державних компаній, надходження від яких були розміщені в ЦБ. Таким чином, центробанк Білорусі «має обмежені можливості використовувати ці кошти», попереджають в S & P.

Доступних резервів у регулятора менше — 4,442 мрлд доларів, оцінює агентство. У наступному році цей обсяг знизиться до 4,042 млрд, в 2023-м — до 3,864 млрд, в 2024-м -до 3,378 млрд.

Білоруський рубль, за прогнозом S & P, втратить 20% вартості в найближчі три роки, опустившись до позначки 3,1 рубля за долар (в 2024 рік).

У минулому році допомогу Білорусі на 1,5 млрд доларів виділив президент РФ Володимир Путін, але подальшs вливання не гарантовані. «Майбутня фінансова підтримка з боку Росії може залежати від політичних поступок з боку Республіки Білорусь, які можуть виявитися неприйнятними для останньої», — попереджає S & P.


Допомога антимосковському українському сайту (за бажанням) / Помощь сайту (при желании и наличии средств):
Реквизиты: карта “ПриватБанк” № 5168 7456 0964 2191 — Карта “Monobank“ № 4441 1144 2246 2422

:
64 queries in 1,654 seconds.