Лікар для кожної сім’ї: міфи та фейки

343
Сподобалась публікація? Поділіться нею у соціальних мережах!
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  • 8
  •  
  •  

Будьте уважні. Напередодні 2-го квітня – старту національної кампанії “Лікар для кожної сім’ї” – починають циркулювати міфічні історії щодо вибору свого лікаря. У них є дві крайнощі:

Перша – декларацію треба підписати якомога швидше, бо залишитеся без медичної допомоги.

І друга – ніхто не обере свого лікаря, потрібно піти до того, де вже зареєстровані й просто підписати папірець.

Лікар для кожної сім’ї: міфи та фейки

Це неправда.

Кампанія розпочинається для того, щоби люди могли вільно та виважено обрати лікаря. Вона не має кінцевої дати – щоби всі встигли знайти свого фахівця, а не прийшли до абикого. Якщо у медзакладах тиснуть, підганяють або відправляють шукати лікаря за місцем реєстрації – вони порушують законодавство.

Розвінчуємо фейки, з якими вже стикалися громадяни:

– У медзакладі кажуть, що підписують декларації лише з мешканцями, які проживають на їхній дільниці.

Ви можете вільно обрати сімейного лікаря, терапевта та педіатра. Працівники медзакладу, які заперечують це, порушують норми закону 2168 та наказ про порядок вибору лікаря №503.

– Залякують, що якщо ви не підпишете декларацію вже зараз, то подальші медичні послуги будуть платними або вам не нададуть допомогу взагалі.

Чіткий перелік послуг первинної допомоги прописаний в наказі МОЗ № 504 “Про порядок надання ПМД”. Всі вони безоплатні. Ніхто не може вимагати з вас платити за первинну допомогу.

Кампанія з вибору лікаря починається 2 квітня і не має кінцевої дати. Обирайте лікаря, якому довіряєте та коли вам зручно.

– Вам дають заповнювати паперову декларацію і не вносять інформацію у комп’ютер – до електронної системи охорони здоров’я.

Всі офіційні декларації заповнюються в електронному вигляді уповноваженим працівником закладу і лише після цього роздруковуються для підпису пацієнтом. Якщо вам дають заповнити бланк декларації від руки – вона фейкова.

Якщо стикаєтесь з таким – фіксуйте та передавайте до нашої команди.

Можна зробити офіційне звернення на сайт МОЗ (www.moz.gov.ua/zvernennja-dlja-gromadjan), а можна надсилати в особисті повідомлення на цій сторінці. Ми будемо швидко реагувати.

Уляна Супрун


Допомога сайту

Приват – 4149605466065448
Приват$ – 5168742712978968

Зробити переказ на ПриватБанк можна за посиланням ТУТ


.


В Коктебеле произошла экологическая катастрофа. Власти молчат

 

Как россияне выживают, употребляя всё это в пищу?

 

О сталинизме и сталинистахЛезвия для GILLETTE купить со скидкой 50%


:
Загрузка...
82 queries in 0,887 seconds.