Колективізація була інструментом кремлівських покидьків для знищення українства

1269

Українська UK English EN Deutsch DE Français FR Беларуская мова BE Nederlands NL Русский RU
+++ в карму за репост

У ці дні 1929 року в Україні російські окупанти розпочали масову колективізацію, що, зрештою, призвело до Голодомору 1932-1933 років.

Колективізація була інструментом кремлівських покидьків для знищення українства

27 грудня 1929 р. на Всесоюзній конференції аграрників-марксистів Сталін оголосив про згортання політики НЕПу та перехід до другого комуністичного штурму, що передбачав усуспільнення приватної власності селян і земельних ділянок та організацію життя у формі комун. Законодавчу базу для такого рішення – постанови «Про заходи щодо ліквідації куркульських господарств у районах суцільної колективізації» та «Про заходи щодо зміцнення соціалістичної перебудови сільського господарства в районах суцільної колективізації та боротьби з куркульством», політбюро ЦК ВКП(б) прийняло на початку 1930 -го.

«Успіхи» не забарилися: станом на кінець 1930 року в Україні було розкуркулено (знищено) 70 407 господарств, 31 593 українські сім’ї були вислані за межі України – у північні райони СРСР та до Сибіру.

Після Голодомору СРСР фальсифікував дані перепису населення, — СБУ

Такими ж темпами зростала і соціальна напруга у селах. У різних частинах України спалахують стихійні чи організовані виступи та повстання. Загалом за 1930 рік ОГПУ зафіксувало понад 4 тис. масових виступів, у яких взяло участь майже 1,2 мільйона українців.

Колективізація була інструментом кремлівських покидьків для знищення українства

Протягом 1931 року розкулачування набуло ще більших масштабів. Однак Москві цього було мало, і вона продовжувала цей процес: податковий тягар індивідуальних господарств збільшили у 2-3 рази, селянам заборонили реалізовувати на ринках вирощену продукцію, зобов’язавши здавати її російським окупантам за вкрай низькими цінами. До того ж найупертіших і непокірних могли оголосити кулаками чи підкулачниками та вивезти із села. І як наслідок, багатьом селянам не залишалося нічого іншого, як вступати до колгоспів.

Розкриття архівів: як після Голодомору на Донбас переселяли росіян

Але й колгоспникам жилося не краще: хлібозаготівельні плани різко й невмотивовано зростали, майже весь урожай забирала окупаційна московська влада.

Колективізація була інструментом кремлівських покидьків для знищення українства

Хлібозаготівельна кампанія 1931 року викликала в Україні голод. Навесні 1932 року голодною смертю померло понад 100 тисяч українців. Ця ситуація ще більше посилила антикомуністичні настрої у суспільстві. Україною знову котяться протести. Цей селянський рух опору показав сталінському режиму, що попри весь тиск і терор українське село не змирилося.

Західна Україна, Львів — 1941 рік, як НКВД вбивало українців

Саме тоді Сталін в одному з листів Кагановичу написав свою відому фразу: «Якщо не візьмемося зараз за виправлення становища в Україні, Україну можемо втратити». Тому комуністичний режим взявся за «остаточне вирішення» українського питання. І таким рішенням став Голодомор 1932-1933 років.

З блогу Олег Леусенко  Переклад ukrmir.info


Допомога антимосковському українському сайту (за бажанням)
Реквізити: карта “ПриватБанк” № 5168 7456 0964 2191 — Карта “Monobank“ № 4441 1144 2246 2422

:
19 queries in 0,901 seconds.