Як в Україні ничегониделаеца: № 157 (огляд)

+++ в карму за репост

.
Ссылки на все части дайджеста «Як в Україні ничегониделаеца» находятся здесь

“Нібулон” ввів в експлуатацію збірно-секційний цех побудований за підтримки Європейського інвестиційного банку


Фото: СП «НІБУЛОН»

14 листопада 2017 року на суднобудівному заводі компанії введено в експлуатацію новий цех, зведений у рамках масштабної реконструкції підприємства та за підтримки Європейського інвестиційного банку.

Відтепер погодні умови не впливатимуть на роботу нібулонівських суднобудівників, адже секції нових суден вони вже збиратимуть не під відкритим небом, а в новому комфортному цеху, повідомляє прес-служба підприємства.

Збірно-секційний цех оснащено чотирма мостовими радіокерованими кранами вантажопідйомністю по 10 т кожний та сучасним зварювальним обладнанням. Таким чином, тільки новий цех завдяки своїм потужностями виготовлятиме близько 4000 т металоконструкцій на рік.

Зазначимо, що в травні цього року компанія завершила перший етап модернізації суднобудівно-судноремонтного заводу «НІБУЛОН», у рамках якого було введено в експлуатацію автоматичну лінію очищення і ґрунтування металопрокату та цех металообробки з машинами плазмової і газової різки. Таким чином, компанія вийшла в лідери регіону за рівнем оснащеності суднобудівних потужностей.

Два украинских производителя выиграли тендеры на поставки в ЦЕРН

Представитель Украины в совете ЦЕРН Евгений Кудрявец (слева), гендиректор ЦЕРН в 2009-2015 гг Рольф-Дитер Хойер (справа). Фото: Наталья Молчанова, Укринформ
Фото: Наталья Молчанова, Укринформ

Один из институтов НАНУ и частный производитель выиграли тендеры на поставку продукции Европейской организации ядерных исследований (CERN). Об этом на открытии выставки по случаю годовщины ассоциированного членства Украины в CERN сказал представитель Украины в этой организации Борис Гринев.

«Тендеры объявлял CERN. Их выиграли учреждение Национальной академии наук — Институт сцинтилляционных материалов, который будет поставлять в ЦЕРН пластмассовые сцинтилляторы для стратегических исследований. Другая организация — ООО «Светодиодные технологии», которое организовало и несколько лет специально для ЦЕРН производит микрокабели, которые больше нигде в мире не производятся», — сказал Гринев.

Фото: Наталья Молчанова, Укринформ

Общая сумма тендеров составила 550 тысяч швейцарских франков. Срок выполнения — 2017-2018 годы.

Гринев добавил, что в рамках ассоциированного членства Украины в ЦЕРН украинские компании и производители получают возможность участвовать в таких тендерах, в частности, Европейская организация по ядерным исследованиям очень заинтересована в возможностях Украины в поставках металлической продукции. Информация о тендерах доступна на сайте ЦЕРН.

Как отметила министр образования и науки Лилия Гриневич, денежный взнос Украины за ассоциированное членство в ЦЕРНе составляет фиксированную сумму 1 млн швейцарских франков.

Фото: Наталья Молчанова, Укринформ

«В 2016 году мы выплатили 270 тысяч швейцарских франков, в 2017 году — 1 миллион швейцарских франков. Доступ к возможности проводить исследования на уникальном оборудовании ЦЕРНа фактически полностью этот взнос окупает», — отметила она.

Украина получила ассоциированное членство в ЦЕРН 5.10.2016 года.

В Києві почалося будівництво одного з наймасштабніших житлових комплексів України, понад 7500 квартир

Місто у місті буде розташована на правому березі Дніпра і включатиме в себе 23 будинки поверховістю від 10 до 26 поверхів та вмістить в собі 7554 квартири.

Житловий комплекс будується на ділянці 20,2 га на кордоні Печерського і Голосіївського районів столиці. Жителі комплексу матимуть найближчу станцію метрополітену – Видубичі, відстань до якої сягатиме 900 метрів. Інвестором проекту виступає ПрАТ ХК “Київміськбуд”, замовник будівництва – ТОВ “Еквілібріум Трейд”, генеральний підрядник – ТОВ “Укрбуд Інвест”

Сучасне міні-місто комфорт-класу на Правому березі Дніпра буде складатися з 23 будинків поверховістю від 10 до 26 поверхів. Загальна кількість квартир SVITLOPARK’а – 7554 площею від 28 до 141 кв. м. Будинки будуються за монолітно-каркасною технологією з утепленням фасадів.

На даний момент ведеться будівництво першої черги ЖК – будинків №1, №2 та №3, – з боку метро Видубичі, запланований термін здачі – IV квартал 2019 року.

Як повідомили у відділі продажів SVITLOPARK, формування ціни та умов розстрочки для перших покупців знаходяться на завершальній стадії.

Формат міні-міста, за яким будується комплекс, унікальний тим, що вбирає в себе всі функції міста в одному мікрорайоні. Це магазини, школи, дитячі садки, власні спортивні майданчики, сквери тощо. Мікрорайон може сам себе обслуговувати та не залежати від інших районів міста.інфраструктура комплексу буде включати великий супермаркет, 4-х поверховий спортклуб з басейном, безліч невеликих магазинів, кафе, ресторани, салони краси, хімчистки, відділення пошти та банків, аптеки, ветклініки. Поруч буде збудовано сучасну поліклініку.

На території міні-міста також будуть відкриті центри дитячого розвитку, сім дитячих садків і середньоосвітня школа.

Проектом передбачено створення наземного і підземного паркінгів. А для електрокарів будуть встановлені станції зарядки.

За своєю концепцією міні-місто SVITLOPARK – це закрите для доступу сторонніх і детально продумане під кожного мешканця для отримання внутрішнього простору – квітучих алей, безліч дитячих, ігрових майданчиків і зон відпочинку, спортивних майданчиків, бігових доріжок та багато чого іншого.

Уздовж території SVITLOPARK’а будуть встановлені шумоізоляційні екрани, створені дві додаткові зупинки громадського транспорту. Також в даний час будується нова транспортна розв’язка, яка забезпечить зручний і швидкий виїзд і заїзд на територію комплексу з боку Столичного шосе.

В Днипре военным вручили ключи от новых квартир

Фото: пресс-служба Президента

Президент Петро Порошенко в Днипре вручил ключи от 32 квартир военнослужащим Государственной специальной службы транспорта.

Церемония вручения ордеров и ключей состоялась в рамках рабочей поездки главы государства в Днипро.

“Находясь с рабочей поездкой на Днепропетровщине, я не мог не воспользоваться возможностью, чтобы лично встретиться с воинами Государственной специальной службы транспорта, пообщаться и поблагодарить вас за службу Отечеству и передать ордера на новые квартиры”, — отметил президент.

По его словам, новые квартиры получили 32 военнослужащих, 27 из которых — участники боевых действий.

Глава государства напомнил, что в целом за последние годы почти две с половиной тысячи квартир получили военнослужащие Вооруженных Сил, еще более двух тысяч квартир построено для тех, кто служит в Национальной гвардии, Службе безопасности, Госпогранслужбе и Государственной спецслужбе транспорта.

“За эти три года мы вручили в общем военнослужащим Министерства обороны, Национальной гвардии, полиции, Службы безопасности Украины, Специальной службы на транспорте, пограничникам более 5 тысяч квартир”, — сказал Порошенко.

В то же время он подчеркнул, что 90% из тех, кто получили указанные квартиры, являются участниками АТО.

Президент подчеркнул, что темпы строительства жилья для военнослужащих должны быть еще выше.

Запорізький автомобільний завод планує розпочати виробництво кросоверів

Фото youtube.com

Реалізація цього проекту стане можливою, якщо ЗАЗу вдасться вийти на об’єми реалізації існуючих моделей у 30 тисяч одиниць авто на рік, передає auto-motive.info.

До цього на підприємстві ніколи не випускали автомобілі цього класу, тому цей кросовер може стати першим. Випустити свій перший кросовер ЗАЗ планує на платформі Chery Tiggo 3X при модернізації існуючої лінії зварювання кузовів до моделі Форза.

Базовий кросовер має довжину 4200 мм, ширину 1760 мм і висоту 1570 мм при колісній базі в 2555 мм. Також він оснащується 1,5-літровим двигуном на 106 к.с. або 1,2-літровий турбомотор потужністю близько 150 к.с.

Мыколаивщина будет привлекать путешественников «Туристической мастерской»

Николаевщина будет привлекать путешественников «Туристической мастерской»

На Мыколаивщине состоялась презентация проекта «Туристическая мастерская: экологический, сельский, зеленый туризм».

«Цель туристической мастерской, которую мы сегодня открываем, — представить лучший наш опыт в этой сфере, а также выработать основные задачи для развития туристической отрасли области. Мы посетим все уголки Мыколаивщины, которые хотят и могут развивать туризм. В то же время мы разработали десять туристических дистинаций, которые станут в этой работе приоритетными. Это те места, которые уже посещают туристы и с которыми мы уже имеем планы на сотрудничество», — сказал начальник управления по вопросам молодежи и туризма Николаевской ОГА Александр Максименко.

По его словам, каждая дистинация имеет свою привлекательность для туристов. Прежде всего, речь идет о «Мигиевской», «Актовской», «Очаковской», «Коблевской», «Приингульской» и других.

В процессе работы туристической мастерской планируется по каждой из них сформировать свою команду, которая будет учиться развивать свою территорию. Планируется также разработать реестр туристических объектов и их детальное описание, проанализировать инфраструктуру и тому подобное. Все это впоследствии должно сформироваться в один конкретный, просчитанный тупродукт, который будут реализовывать уже туристические фирмы на рынке услуг.

Во время презентации работы мастерской также было представлено несколько направлений туристической деятельности области, которые уже сейчас воплощаются в жизнь.

В частности, речь шла об активном, экстремальном отдыхе в Национальном природном парке «Бугский Гард» (троллей, роуп-джампинг и т.п.), развитие пешеходных и велосипедных туристических маршрутов Николаевщины, организации фестивальной деятельности как нового взгляда на развитие туризма в объединенных территориальных громадах (на примере Международного фестиваля воздушных змеев «Tryhutty IKF», который состоялся на территории Ольшанской ОТГ).

Также был презентован новый проект развития ОТГ «Сила села» на базе Куцурубськой объединенной громады.

Селище на Сумщині заробляє на роздільному зборі відходів


Фото: spec-kor.com.ua

Історію вдалого прикладу господарювання на власній території показали в Краснопільській об’єднаній громаді. Тут по селищу Краснопілля можна побачити ось такі симпатичні сміттєві майданчики, повідомляє СпецКор-Media:

Створюють їх у рамках реалізації проекту з благоустрою. Один такий обходиться в 15 тисяч гривень. Сюди входять два залізні баки та сітка для пластику, обмежувальна сітка, аби сміття не розліталося вулицями.

Поки що таких у Краснопіллі встановлено сім. Утім, почали отримувати замовлення на виготовлення аналогічних від сіл, які входять до громади розповів «СпецКору» Григорій Маслюк, начальник Краснопільської житлово-експлуатаційної дільниці.

Також по селищу Краснопілля планують встановити ще 12-ть таких сміттєвих майданчиків.

Може похвалитися Краснопільська громада і новим сміттєвозом. Його придбали за рахунок коштів із фонду охорони навколишнього середовища та місцевого бюджету. Усього витратили близько 2 мільйонів гривень.

До благоустрою територію долучаються активно й самі мешканці. Бачать, наприклад, що встановлюємо майданчик для сміття, і самі намагаються якось облагородити територію біля будинків. Тут ось, приміром, люди попросили дитячий майданчик. За кошти громади ми його придбали, а мешканці допомогли встановити та підтримувати його чистоту, – повідомила Інна Лісун, начальник відділу ЖКГ, благоустрою та комунальної власності Краснопільської ОТГ.

ЕС продолжит реформу сектора безопасности Украины — бюджет в €32 миллиона

ЕС продолжит реформу сектора безопасности Украины - бюджет в €32 миллиона


Европейский Союз продлил совещательную миссию в Украине по реформированию гражданского сектора безопасности и утвердил бюджет в сумме 32 млн евро на следующие полтора года, об этом сообщили в Совете ЕС.

«20 ноября Совет ЕС продлил мандат Совещательной миссии Евросоюза в Украине до 31 мая 2019 года, а также утвердил бюджет в сумме 32 млн евро на следующие 18 месяцев», — сообщили в руководящей институции ЕС.

Напоминается, миссия ЕС по реформированию гражданского сектора безопасности Украины (EUAM) была начата в декабре 2014 года. Целью миссии является содействие процессу реформ правоохранительных органов, судебной системы, включая прокуратуру.

Миссия EUAM в Украине имеет представительства в Киеве, Львове и Харькове. В ближайшее время планируется открытие штаб-квартиры также в Одессе.

В порт «Южный» доставили два 750-тонных крана из Роттердама

В порт "Южный" доставили два 750-тонных крана из Роттердама

Стивидорная компания ТИС, которая оперирует в морском порту «Южный», получила два новых причальных контейнерных крана-перегружателя (STS), которые доправлялись судном из Роттердама (Нидерланды). Об этом сообщается на официальной странице компании ТИС в Facebook.

«Они (краны — ред.) весят 750 тонн. Они прошли путь продолжительностью 20 дней — из Роттердама в TIS. Их швартували 2 буксира. 8 сварщиков открепляют их от судна, чтобы перегрузить на специальные тележки и переставить на причал. Скоро на 22 причале Контейнерного терминала ТИС — новые STS», — говорится в сообщении компании ТИС.

Краны прибыли в порт «Южный» на судне из Роттердама. По информации ТИС, для выгрузки кранов из судна уже заготовлены специальные тележки, которые называются самоходные модульные транспортеры (СМТ). Каждая тележка имеет систему управления и может включать до 8 пар колес и принять груз в 350 тонн.

Как сообщалось, новые краны будут установлены на причале №22 терминала «ТИС-Контейнерный терминал». Грузоподъемность кранов — 74 тонны. Кроме перегрузки контейнеров, STS-краны могут использоваться для работы с сыпучими грузами, поэтому перегружатели укомплектовали грейферами вместимостью 40 кубометров. Это позволит нам выгружать судна типа Capesize с импортными навалочными грузами пятью кранами одновременно с средней скоростью 50 тыс. тонн в сутки.

Группа терминалов ТИС — крупнейшая частная стивидорная компания Украины. Оперирует терминалами «ТИС-зерно», «ТИС-минудобрения», «ТИС-руда», «ТИС-уголь» и «ТИС-Контейнерный терминал» в морском порту «Южный». Группа в 2016 году сократила грузооборот в сравнении с 2015 годом на 19% — до 21,46 млн тонн.

Майже 77% урожаю Української кукурудзи експортується

За попередній маркетинговий рік Україна експортувала рекордний обсяг кукурудзи — 21,5 млн тонн. Протягом трьох попередніх років закордонні постачання не перевищували 20 млн тонн. У результаті наша країна посіла 3-є місце у світовому рейтингу експортерів кукурудзи за підсумками 2016/17 МР. Майже 77% урожаю пішло на зовнішні ринки.

За словами Ольги Якубіної, спеціалісту ДП «Держзовнішінформ», Україна за останні кілька років вийшла на новий рівень роботи з імпортерами та «завоювала звання надійного постачальника кукурудзи в світі», передає landlord.ua.

Географія постачань досить широка. Україна 2017 року постачала кукурудзу приблизно в 60 країн. До того ж 46% експорту припало на Європу. За сім місяців цей регіон прийняв, за даними Держстату, 6,76 млн тонн кукурудзи з України. Перша десятка країн — імпортерів української продукції та сама, що й торік. Очолюють топ-10 Єгипет, Нідерланди й Іспанія. На ці країни припало 15%, 14 і 12% українського експорту відповідно — частка Нідерландів (так само, як й Ізраїлю — №7 у топ-10 імпортерів) виросла вдвічі.

Установлено рекорд і по експортному виторгу. За період із січня по серпень 2017-го на частку кукурудзи, за інформацією ДФС, довелося 8,5% сукупного експорту країни. За підсумками ж п’яти попередніх років ця культура забезпечувала лише 5,7–7,9% експортних надходжень в Україну, а на початку 2010-х років — тільки 3%. Нині «кукурудзяна» валюта в країну надходить із випередженням торішнього графіка. За перші вісім місяців 2017 року експортери зерна заробили вже $2,33 млрд, що лише на 12% менше від експортної виручки кукурудзи за весь минулий рік. Серед провідних експортерів кукурудзи такі компанії: «Кернел», «НІБУЛОН», ADM, ДПЗКУ, UkrLandFarming, «Каргілл» й інші.

Приріст експорту кукурудзи за січень-липень 2017-го в натуральному виразі становив 3,56 млн тонн (за даними Держстату, проти аналогічного періоду попереднього року). Обсяги експорту зросли по більшості країн, куди постачають українську кукурудзу. Найбільш «еластичними» виявилися Нідерланди, Єгипет й Ізраїль. Експорт у цих три країни вже виріс за неповний 2017 рік у цілому на 2,57 млн тонн. До того ж Нідерланди збільшили імпорт на 171%, а Ізраїль — на 173%. Відчутно зросли також постачання в Італію, Іспанію, Іран, Туреччину, Корею, Туніс, Велику Британію, ПАР і Бельгію. З’явилися й нові напрямки експорту. Список імпортерів нинішнього року поповнився такими країнами, як Кенія, Нігерія і Йорданія. На частку цієї трійки вже припадає майже 2% українського експорту кукурудзи. Впали постачання української кукурудзи в Китай — за вісім місяців 2017-го на 47% (або на 1,14 млн тонн). У підсумку ця країна в рейтингу імпортерів української кукурудзи скотилася з 1-го місця на 4-те.

Прогнози щодо експорту української кукурудзи на 2017/18 МР: у USDA вважають, що експорт збільшиться на 0,5 млн тонн — до 22 млн тонн. Підставою для оптимістичного прогнозу, як уважають в американському відомстві, є надійний попит із боку ЄС на відносно великі постачання кукурудзи та логістичні переваги України.

У ЄС, згідно з прогнозами USDA, виробництво кукурудзи у 2017/18 МР зменшиться (через посуху в багатьох країнах). Тому Євросоюз збільшить закупівлі зерна цієї культури на 2 млн тонн, довівши їх обсяг до 16 млн. У результаті ЄС ймовірно стане найбільшим імпортером кукурудзи у світі (поки що він у цьому рейтингу на 3-му місці).

Для України, половина кукурудзи якої постачається саме у Європу, такий прогноз вельми сприятливий.

Журналисты из Америки, Азии и Европы будут путешествовать по туристическим тропам Ривненщины

Журналисты из Америки, Азии и Европы будут путешествовать по туристическим тропам Ривненщины

Представители медиа пяти стран мира 21 ноября посетят Ривненскую область для знакомства с туристическим потенциалом края. Об этом сообщает пресс-служба Ровенской облгосадминистрации.

«Чтобы ознакомиться с уникальными туристическими аттракциями области, журналисты из США, Казахстана, Сербии, Турции и Польши посетят Ривненщину. Завтра, 21 ноября, состоится пресс-бранч с заместителем председателя ОГА Светланой Богатырчук-Кривко и представителями туристической сферы области», — говорится в сообщении.

Также сообщается, что визит представителей иностранных медиа происходить в рамках имиджевого пресс-тура Оpening Ukraine, который является совместным проектом Министерства экономического развития и торговли Украины и ОО «Киевский пресс-клуб».

Журналисты посетят 10 областей Украины, чтобы потом рассказать действительно захватывающие и достоверные истории о туристическом потенциале иностранным потребителям.

На Ривненщине в shortlist объектов вошли: Историко-культурный заповедник Дубно, Таракановский форт и естественной феномен «Тоннель любви» (пгт Клевань).

Украинским врачам открыли доступ к базам Британского медицинского журнала

Украинским врачам открыли доступ к базам Британского медицинского журнала

Министерство здравоохранения предоставило украинским врачам доступ к базам данных Британского медицинского журнала (British Medical Journal, BMJ) — одного из самых авторитетных профессиональных изданий, сообщает пресс-служба Минздрава..

«Министерство здравоохранения совместно с Британским медицинским журналом запустило инициативу, которая предоставит украинским врачам возможность непрерывного медицинского образования онлайн и доступа к быстрым ответам на клинические вопросы от экспертов отрасли», — говорится в сообщении.

Журнал предоставил доступ украинским врачам к двум своим крупнейшим образовательным ресурсам — это MJ Best Practice и BMJ Learning («Лучшая практика «BMJ» и «Обучение с BMJ»).

«Советуем проходить программу практикующим врачам. Особенно она будет полезна специалистам, которые начинают работать», — отмечают в министерстве.

Записаться на бесплатный курс можно через врачей-координаторов Британского медицинского журнала в Украине.

«Сейчас мы работаем, чтобы в каждой области и медицинском вузе был координатор, который может зарегистрировать врача», — добавили в Минздраве.

У Сумах планується створення сертифікованої за європейськими стандартами льотної школи


Суми аеропорт / фото: like.sumy.ua

В рамках проведення Днів Польщі в Сумах відбулося підписання Меморандуму про співпрацю та партнерство між Сумською обласною радою, ОДА та ТОВ Графпром Авіейшн (Республіка Польща).

У документі йдеться про створення в Сумах льотної школи, сертифікованої за стандартами EASA (Європейське агентство з авіаційної безпеки) і відповідно до вимог Державіаслужби України. Авіаційна навчальна організація, як це передбачено в Меморандумі, буде функціонувати на базі обласного комунального підприємства «Аеропорт Суми». У цій школі курсанти з будь-якої точки земної кулі зможуть опанувати навчальний курс і отримати ліцензії на право керування повітряними судами. Мова навчання – англійська. На першому етапі випускники школи зможуть отримати ліцензію на управління одномоторними судами – літаками і вертольотами, а на другому – повітряними судами з двома і більше двигунами.

Під час офіційної зустрічі голова обласної ради Володимир Токар привітав польських гостей на сумській землі, подякував їм за довіру. «Ми багато робимо зараз для поліпшення інвестиційного клімату Сумщини і зацікавлені в створенні умов для бізнес-партнерів особливо з європейських країн. На моє переконання, розвиток авіа-галузі та функціонування аеропорту зокрема є одним з важливих моментів входження України в співтовариства європейських країн. Ми готові розвивати сумської аеропорт і розуміємо, що залучення в цю галузь інвесторів, – додатковий спосіб відкрити можливості нашого регіону для інвесторів з усього світу. Це підштовхнуло нас задуматися над створенням льотної школи – проекту, який забезпечить підготовку льотчиків як українських, так і іноземних».

Представник компанії Графпром Авіейшн (Республіка Польща) Шимон Табакернік подякував сумській влади за партнерство і висловив надію на плідну співпрацю.

Говорили присутні і про вантажоперевезення. Директор сумського аеропорту Костянтин Єфименко зазначив, що злітна смуга може прийняти літаки вагою до 50 тонн, оскільки має знос. Для можливості прийняття аеропортом літаків більшої тоннажності потрібно провести реконструкцію, що за приблизними підрахунками буде коштувати у 200 млн. гривень.

В Україні до 2020 року підготують щонайменше 400 сертифікованих енергоменеджерів для українських промислових підприємств

ТПП України має амбітні плани до 2020 року підготувати ще щонайменше 400 сертифікованих енергоменеджерів для українських промислових підприємств. Про це перший віце-президент ТПП України сказав, виступаючи на засіданні парламентського круглого столу «Україна: інструменти енергонезалежності та розвиток промисловості», повідомляє прес-служба ТПП України.

Ефективне використання енергії стає одним із головних питань, вирішення якого потребує особливої уваги з боку керівництва підприємств, зокрема промислових, технологічні процеси яких є зазвичай енергозатратними. Для реалізації системного підходу до підвищення енергоефективності підприємства важливою є підготовка висококваліфікованих енергоменеджерів та енергоаудиторів. Торгово-промислова палата України, починаючи з 2016-го року, приділяє значну увагу навчанню таких кваліфікованих фахівців. За підтримки проекту ЮНІДО «Впровадження стандарту систем енергоменеджменту в промисловості України» (UKRIEE) вже підготовлено понад 300 енергоменеджерів зі 164 промислових підприємств країни. ТПП України має амбітні плани – до 2020 року підготувати ще щонайменше 400 сертифікованих енергоменеджерів для вітчизняних промислових підприємств, – сказав Михайло Непран.

Навчальна програма спрямована на надання базових знань у галузі тепло- та електроенергетики, ознайомлення з сучасними технологіями й обладнанням, світовими тенденціями розвитку енергетики, опанування системним підходом до вирішення завдань енергозбереження.

У подальшому такі фахівці залучатимуться до проведення тренінгів із підготовки енергоменеджерів для підприємств.

Нагадаємо, тренінги з підготовки енергоменеджерів проходили в Торгово-промисловій палаті України та в регіональних торгово-промислових палатах (Запорізькій, Харківській, Одеській, Львівській).

Рівень енергоємності виробництва в Україні утричі вищий, ніж у Європі та США. У Німеччині це 0,15 т умовного палива на 1000 дол США ВВП, у Франції – 0,16, у сусідній Польщі – 0,19, у Сполучених Штатах Америки – 0,22. В Україні цей показник сягає 0,45 т. У структурі собівартості вітчизняного ВВП співвідношення енерговитрат і заробітної плати становить 70% на 10%, тоді як у Німеччині порівну – 35% на 35%. Тому підприємства в Україні вимушені впроваджувати заходи, спрямовані на зниження витрат енергоносіїв, підвищення ефективності використання ресурсів.

В Днипре открыли отделение педиатрии Центра матери и ребенка 

Фото Николая Лазаренко

Президент Петро Порошенко открыл реконструированный педиатрический корпус Днепропетровского специализированного клинического медицинского центра матери и ребенка имени профессора Руднева.


По его словам, Центр матери и ребенка – совместный проект государства и региона, в определенной степени — результат децентрализации. Он рассказал, что на полную реконструкцию и переоборудование корпуса было выделено около 85 миллионов гривень.

В Україні дозволили встановлювати автономне опалення для квартир


Фото: hronika.info

Парламент прийняв новий закон про житлово-комунальні послуги в Україні. Згідно нового закону українцям дозволять встановлювати автономне опалення в квартирах.

Така норма з’явилася в новому законі про житлово-комунальні послуги, який прийняла Верховна Рада, яке незабаром підпише президент, передає інтернет-видання Хроніка.інфо з посиланням на ТСН.

Право на встановлення автономного опалення отримають тільки власники квартир в багатоквартирних будинках, в яких вже є не меньше половини відключених від централізованих мереж квартир і нежитлових приміщень. При цьому зазначено, що це абсолютно добровільна справа і закон не допускає примусового відключення.

Ощадбанк в первом полугодии нарастил уплату налогов на 9% — до 1,2 миллиарда

В первом полугодии 2017 года Ощадбанк заплатил налоги, сборы и обязательные платежи на сумму 1,189 млрд грн, что на 9,05% больше, чем в первом полугодии 2016 года, говорится в пресс-релизе банка.

Ощадбанк входит в ТОП-3 крупнейших налогоплательщиков банковского сектора в первом полугодии 2017 года по данным издания «Вестник. Рейтинг», который выпускается при поддержке Государственной фискальной службы Украины.

Ощадбанк в первом полугодии нарастил уплату налогов на 9% - до 1,2 миллиарда

В этом году в Ощадбанке рекордный прирост депозитов — почти на 10 миллиардов

Портфель срочных депозитов физлиц в Ощадбанке увеличился за 9 месяцев текущего года на 9,6 млрд грн, сообщили в пресс-службе банка.

«Согласно «Обзора банковского сектора» Национального банка Украины Ощадбанк уверенно сохраняет лидерство на рынке депозитов физических лиц. В обзоре Нацбанк уточняет, что доля госбанков в депозитах физических лиц в третьем квартале выросла на 0,4 п.п. При этом прирост таких вкладов в третьем квартале обеспечил именно Ощадбанк, тогда как другие госбанки сократили долю по депозитам. Об этом свидетельствует динамика показателей деятельности банка: в течение третьего квартала текущего года портфель срочных депозитов физлиц увеличился на 4 млрд грн, за 9 месяцев текущего года – на 9,6 млрд грн (с учетом курсовых колебаний)», — говорится в сообщении.

Как отметили в «Ощадбанке», это лучший результат среди банков Украины, в том числе государственных, что является бесспорным свидетельством доверия вкладчиков и положительно влияет на состояние ликвидности учреждения.

При этом одним из факторов, который влияет на рост депозитной базы, называется государственный статус Ощадбанка и государственные гарантии относительно сохранности средств. Кроме этого, Ощадбанк быстро меняется – активно расширяется функционал дистанционных каналов обслуживания «Ощад 24/7», внедряются обновленные бизнес-процессы, по всей стране открываются отделения нового формата – банковские учреждения, оборудованные в соответствии с современными мировыми стандартами.

Карта індустріальних парків України

Індустріальний парк або промисло́вий парк — територія, виділена при плануванні міста для промислового розвитку. Метою створення таких парків є забезпечення підприємств спільною розвинутою інфраструктурою та забезпечення контролю над виробництвом та впливом на навколишнє середовище. Інтерактивну мапу ІНДУСТРІАЛЬНИХ ПАРКІВ УКРАЇНИ можна побачити за посиланням


Промисловий Портал‏ @ua_industrial

Продовження не забариться.

Олег Леусенко


Всі частини оглядів «Як в Україні ничегониделаеца» і «Відродження нації Руси-України» (список посилань)

 

Як в Україні ничегониделаеца: № 156 (огляд)

 

Таємниці нації – Загублений світ


Допомога сайту

Приват 4149629330059817

Monobank4441114422462422

.