До ПЦУ перейшли вже 458 храмів і два кафедральні собори

312
  • 45
    Поделились

Оккупанты закрыли на Донбассе все приходы УПЦ КП (ПЦУ)Після переобрання президентом країни П. Порошенка процес піде ще швидше. До кінця поточного року в єдину Українську православну церкву може перейти до двох тисяч громад. А якщо восени БПП сформує коаліцію в Раді, то у 2020 році очікую до 4-5 тисяч нових парафій у лоні ПЦУ — Олег Леусенко.

До Православної церкви України перейшли 458 парафіяльних храмів та два кафедральні собори екс-УПЦ МП (РПЦ). Про це свідчать дані карти переходів до Помісної церкви з УПЦ МП, повідомляє Главком.

За даними карти, 8 березня до ПЦУ перейшло 3 парафії у Рівненській області — Свято-Георгіївська церква с. Русивель, Свято-Миколаївська церква с. Селець, Свято-Іоанно-Богословська церква с. Маща; дві парафії у Хмельницькій області — Свято-Воздвиженський храм с. Русанівці, Церква Успіння Пресвятої Богородиці с. Клинове; дві парафії у Волинській області — Свято-Михайлівська церква с. Холопичі, Свято-Михайлівська церква с. Мирне.

Ситуація в оборонній сфері України при попередниках і зараз

9 березня до Помісної церкви приєдналася Свято-Троїцька церква с. Повча у Рівненській області; храм Успіння Пресвятої Богородиці с. Стара Пісочна у Хмельницькій області; Покровська церква с. Калинівка у Житомирській області та релігійна громада села Мовчанів у Волинській області.

Як повідомлялося, закон про врегулювання переходу парафій УПЦ МП до Православної церкви України набув чинності 31 січня. Релігійна громада чи організація має можливість вільно реалізовувати право на зміну юрисдикції.

Автокефальну помісну Православну церкву України було створено 15 грудня за результатами Об’єднавчого собору в Києві під головуванням представника Вселенського патріархату. Об’єднавчий собор обрав предстоятелем єдиної помісної ПЦУ митрополита Епіфанія.

5 січня у Стамбулі пройшла церемонія підписання Томосу про автокефалію Української православної церкви.

6 січня у Соборі святого Георгія на Фанарі відбулася церемонія вручення Томосу про автокефалію Православної церкви України.

7 січня у Софії Київській пройшла святкова Різдвяна божественна літургія, на якій вперше показали Томос про автокефалію.ПОДЕЛИТЬСЯ

:
Загрузка...
62 queries in 0,885 seconds.