Ціна газу в ЄС злетіла на 30% «Газпром» продовжив газову війну

1275

Українська Українська Русский Русский
+++ в карму за репост

Ціна газу в ЄС злетіла на 30% «Газпром» продовжив газову війну

Після короткого перепочинку європейський ринок газу знову кинуло в жар. Ціна ф’ючерсів на газ нідерландського хаба TTF в понеділок злетіла майже до 1300 доларів за тисячу кубометрів на тлі серії аукціонів з бронювання трубопроводів для російських поставок.

Почавши день зниженням до 984 долара за тисячу кубів (82 євро за мегават-годину), газові котирування підскочили на 31% за чотири години після того, як «Газпром» відмовився укладати контракти на транзит додаткових обсягів через Україну і Польщу.

Ціна на газ в Європі поступово спадає

На 13.20 мск листопадові контракти торгувалися вже по 1293,2 долара за тисячу кубометрів (+ 11% до п’ятниці). Газ з поставкою в грудні продавали по 1297,5 долара, а в січні — по тисяча двісті дев’яносто шість долара.

На очікуваннях, що газова криза і дефіцит палива збережуться надовго — різко зросли ціни на газ з постачанням вже після опалювального сезону: квітневі ф’ючерси подорожчали до 659 доларів за тисячу кубометрів і оновили максимуми з початку жовтня.

Чергова серія аукціонів на транзит російського газу показала, що в листопаді збільшення поставок не планується.

«Газпром» знову відмовився бронювати додаткові потужності української ГТС і продовжить качати лише обумовлені довгостроковим контрактом 109 млн кубометрів на добу.

Вартість газу в ЄС почала зупиняти економіку Європи

Поставки по трубі «Ямал-Європі», яка через Польщу качає газ в ФРН, залишаться втричі нижче рівнів першої половини року: «Газпром» викупив лише третину потужностей — 31 млн кубометрів на день з 89 млн.

За оцінками Bank of America, з жовтня прокачування російського газу в ЄС впало на 30% щодо вересня і 12% в річному вираженні, хоча видобуток «Газпрому» зріс на 17%.

Додатковий газ «Газпрому» йде на внутрішній ринок, де, за оцінками компанії, на 30% зросло споживання через холодну погоду. Середня температура у вересні виявилася на 2,8 градуса нижче, ніж роком раніше, а в жовтні тримається на 2,6 градуса нижче.

Меркель призвала ЕС учитывать интересы Кремля

Опалювальний сезон в Європі стартував минулого тижня, коли всі ключові споживачі перейшли до відбору газу зі сховищ.

14 жовтня почали витрачати запаси Німеччина, Франція, Австрія та Чехія. Трьома днями раніше ПСГ «розпечатала» Словаччина слідом за Угорщиною і Нідерландами, які першими почали витрачати газ ще минулого тижня.

Європа зустріла холодний сезон зі сховищами наповненими на 15% менше, ніж в минулому році, причому відбір газу почався на тиждень раніше, ніж зазвичай.


Допомога антимосковському українському сайту (за бажанням)
Реквізити: карта “ПриватБанк” № 5168 7456 0964 2191 — Карта “Monobank“ № 4441 1144 2246 2422
:
26 queries in 0,924 seconds.