Чому росіяни емігрують в Україну?

740
Сподобалась публікація? Поділіться нею у соціальних мережах!
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  • 1
  •  
  •  

Спробую проаналізувати ситуацію,яка на разі склалася.Читаю статистику:в Україні спостерігається більша кількість емігрантів,вони в основному,за рахунок вихідців із росії.Різке зростання – майже вдвічі,за часів кучми – януковича – азарова,які розчахнули ворота перед рос.бізнесом,який влився в український ринок в 2010 -13 роках.Для росіян були створені комфортні,поза конкурентні умови:кого прибрали з ринку,в інших віджали бізнес,елітну нерухомість і т.ін.

Чому росіяни емігрують в Україну?
Це зрозуміло…2010 -13 роки.Але й тепер,в умовах війни з росією,еміграція з рф не зменшилась.Чому вони пруться тепер в Україну,мені наприклад дивно.Хто в Києві купує нерухомість (в основному – житло) в новобудовах в районі Позняків,Осокорків? Розповіла знайома,яка продає цю нерухомість.В основному вихідці з росії – Амурський край (пенсіонер,дружина – уродженка Рівненської обл.),Підмосков,я (родичів в Україні не було і нема)і т.д

Вище написане підтверджує інфо: торік на ПМП до України приїхало 64 796 осіб,з них майже 20 тис.з рф. Такі дані оприлюднила Державна служба України.Для порівняння:з Туреччини приїхало 3 014 осіб,з В,єтнаму 2 522,а з Сполучених Штатів – 1 055 осіб.

Частка вихідців з росії,які переїхали жити в Україну,була найвищою в 2011 році і протягом останніх років маємо стабільне зростання. “Ця тенденція може бути відгоміном історії,адже вірогідність того,що люди,які повертаються мають або мали певний зв,язок з Україною”,- розповів Голосу Америки керівник відділу міграції,дослідник Інституту демографії Олексій Позняк.”Можливо – це хто раніше тут жили,або мають родичів і тільки зараз – вийшовши на пенсію і вирішили переїхати в Україну.” Хоч незначне але збільшення громадян США та громадян Західної Європи,які приїздять на ПМП до України,Позняк пояснює виходом на національний ринок більшої кількості іноземних компаній та організацій,які привозять своїх співробітників.

Наступною проаналізуємо статистику Світового Банку.По їх даним взаємна економічна міграція населення росії і України – найактивніший канал світової міграції  після імпорту робочої сили із Мексики в США.При цьому в доповіді “Міграція і грошові переводи:статистика на 2014 рік” стверджується,що трудова міграція із росії в Україну перевищує зворотній процес.Як констатують аналітики з СБ,крупним каналом міграції в світі в 2014 році залишається напрямок Мексика – США.Друге по масштабу напрямку міграції – еміграція із росії в Україну,третє – із України в росію.

Те,що трудова міграція із росії в Україну перевищує зворотній процес,хоч прийнято рахувати навпаки,експертів не дивує. “Ця статистика пояснюється багатьма чинниками,- говорить політолог Евгений Минченко(росіянин):”Почнемо з того,що Київ -більш сприятливе і комфортніше для життя місто.Якщо порівняти,наприклад з Москвою,в Києві значно менше агресії.При цьому високий рівень толерантності до росіян,мало кавказців.Крім того в Україні зберігається конкурентність в політиці і бізнесі.Тому туди виїжджають мілд – менеджмент – керівники проектів,консультанти,бізнесмени середньої ланки.Плюс в Україні достатньо легко відкрити особистий бізнес.” Ну і Евгений підсумовує,що Україна славиться гарними дівчатами і багато росіян бере шлюб власне з ними – так звані змішані шлюби,яких багато.

Скажу свою думку: я би всіх росіян,яких приваблює Україна,проводила через бойові дії в АТО і знімала б для ТБ росії картинку: як росіяни захищають Україну.Якщо їм жити комфортніше і безпечніше в Україні,і це в стані війни з агресором – росією,то нехай відстоять і завоюють наш спільний мир.

На державному рівні Україна не захищена від такої дивної міграції.Треба розробити ефективні системи управління міграцією.Бо відсутність національної еміграційної стратегії – названа експертами, одна з головних проблем.Хто через – надцять років буде складовою мешканців України?

Може варто взяти за взірець ОАЕ чи країни Балтії,де люди мають різний статус:громадяни та не громадяни,а відповідно і різне ставлення до розв,язання соціального захисту.Кожна країна якось цим керує,а в нас що? Чи вже забули про Косово? Де албанці попросилися колись переночувати…


 

-І завершу більш оптимістичніше;) Як у тому анекдоті:

У сесійну залу ВР зайшли хлопці з автоматами:

-Хто тут Степан Хмара!?

-Я!

-Пригнись!

Свєта Ковальчук

ПОДЕЛИТЬСЯ

:
Загрузка...
137 queries in 0,935 seconds.