Біологи оголосили початок нового масового вимирання на Землі

1216

Українська UK English EN Deutsch DE Français FR Беларуская мова BE Nederlands NL Русский RU
+++ в карму за репост

Біологи оголосили початок нового масового вимирання на Землі

Біологи Гавайського університету в Маноа та Національного музею природної історії в Парижі надали докази початку нового масового вимирання на планеті. Дослідники, які представили свої висновки в журналі Biological Reviews, стверджують, що вимирання викликане діяльністю людини.

Вчені вказують, що поки що шосте масове вимирання зачіпає лише окремі групи організмів, що перебувають у тяжкому становищі. Це пояснює, чому темпи вимирання тварин, зазначених у Червоному списку МСОП («Червона книга»), не відрізняється від фонових.

Восемь стран уйдут под воду в ближайшем будущем

Як зазначається, список рідкісних та зникаючих видів живих організмів включає лише незначну частину безхребетних, оцінених за охоронним статусом. Оцінки справжньої швидкості вимирання організмів цієї групи набагато перевершують фонове значення.

Дослідники вважають, що приблизно з XVI століття молюски втратили 7,5-13% видів із двох мільйонів. Це становить 150-260 тис. видів, що на кілька порядків більше за кількість, занесену до Червоної книги (882 види). При цьому немає жодних доказів того, що морська біота досягла тієї самої кризи, що й неморська. Острівні види постраждали набагато більше, ніж континентальні.

Пожары, наводнения и нашествие саранчи — ученые предрекают казни Египетские после снятия карантина

Вчені засумнівалися, що нове вимирання є природним порядком речей. За їхніми словами, сьогодні людина є єдиною значною силою, здатною надавати значний вплив на біосферу Землі.
:
19 queries in 0,887 seconds.