Білоруську економіку повністю відрізали від доларів

1358

Українська UK English EN Deutsch DE Français FR Беларуская мова BE Nederlands NL Русский RU
+++ в карму за репост

Білоруську економіку повністю відрізали від доларів

Білорусь отримала новий санкційний удар в річницю президентських виборів 2020 року, які не були визнані країнами Заходу і обернулися протестами, ледь не перекинувши режим Олександра Лукашенка. У понеділок практично синхронно США, Великобританія і Канада оголосили про розширення «чорних списків» персональних санкцій і запровадження жорстких економічних заходів.

Президент США Джо Байден підписав указ, Що дозволяє заблокувати активи і заборонити будь-які угоди з будь-якими юридичними та фізичними особами, пов’язаними з урядом республіки Білорусь або його діями з придушення протестів, фальсифікації виборів, «ліквідації опозиції і організацій громадянського суспільства».

Лукашенко наказав готувати конфіскацію валюти у населення і підприємств

Секторальні санкції, згідно з указом, повинні торкнутися органів безпеки Республіки Білорусь, а також енергетики, виробництва калійних добрив, тютюнової продукції, будівництво і транспорт.

Ці заходи, як випливає з документа, розміщеного на сайті Білого дому, повинні працювати по іранському сценарію, який передбачає покарання не тільки для безпосередніх фігурантів, але й для можливих посередників, а також учасників схем і спроб їх обійти.

На виконання указу Байдена Мінфін США негайно оголосив про включення в «чорні списки» 44 фізичних та юридичних осіб. Серед них — «Білоруськалій», ключовий експортер, що постачає економіку твердої іноземною валютою, а також «Інтерсервіс» і «Белнефтегаз», що входять до числа найбільших в країні експортерів нафтопродуктів.

На згортання операцій в «Білоруськалій» відводиться чотири місяці: всі вони повинні бути припинені до 8 грудня 2021 року.

Під санкції потрапили також «БелКазТранс», монопольний транзитер російського вугілля, і «Інтер Тобакко», що випускає на фабриці під Мінськом сигарети Marlboro і Parlament.

Росія – це історична помилка українців

Всім їм відтепер заборонені доларові розрахунки, а їх активи на території США блокуються. Це ж стосується Слідчого комітету Білорусі, Національного олімпійського комітету, УВС Гомельського міськвиконкому та молодіжного спортклубу «Шок», випливає з переліку, опублікованого Управлінням з контролю за іноземними активами Мінфіну США.

В «чорні списки» персональних санкцій внесено міністра транспорту і комунікацій Олексія Авраменко, директора департаменту з авіації Мінтрансу Артема Сікорського, а також глави «Белаеронавігаціі», «Белшини», «Гродно Азот» і «Белнефтехіму».

Канада приєдналася до санкцій, де-факто повторивши заходи, введені в червні Євросоюзом. Заборонені закупки в Білорусі калійних добрив і нафтопродуктів, а також кредитування уряду і підконтрольних йому банків і структур.

Британія також оголосила «торговельні заходи щодо калію, нафтопродуктів, приладів для ведення спостереження і радіоперехоплення, товарів, призначених для виготовлення сигарет, а також продукції і технологій подвійного призначення».

Україна заборонила імпорт електроенергії з РФ та Білорусі

Крім цього, забороняються польоти над територією Британії приватних джетів, пов’язаних з Олександром Лукашенко і його сином Віктором, прес-секретарем президента Наталією Ейсмонт і главою президентської адміністрації Ігорем Сергієнко, міністром оборони країни Віктором Хреніним, главою МВС країни Іваном Кубраковим, головою КДБ Білорусії Іваном Тертелю, а також російським мільярдером Михайлом Гуцерієвим.

Проти Гуцерієва — вже фігуранта санкційних списків ЄС — вводяться персональні санкції.

Британія залишалася важливим вікном для експорту білоруських нафтопродуктів на Захід, і тепер, судячи з усього, це вікно прикривається, констатує академічний директор BEROC Катерина Борнукова.

Що стосується санкцій США, то вони де-факто забороняють розрахунки в доларах, що серйозно ускладнює зовнішню торгівлю, а крім того, «відлякує» контрагентів можливістю вторинних санкцій, продовжує вона.

«Обмеження стають серйозним викликом для білоруської економіки, оскільки основні експортні галузі виявляються під ударом, одночасно з цим обрізаються інші можливості для надходження валюти в країну — через фінансові транзакції. Це означає, що санкції відіб’ються на реальному секторі: буде і падіння ВВП, і, можливо, локальні спалахи безробіття. Також підвищиться залежність Білорусі від російських кредитів, які доведеться просити все частіше і частіше », — попереджає Борнукова.


Допомога антимосковському українському сайту (за бажанням)
Реквізити: карта “ПриватБанк” № 5168 7456 0964 2191 — Карта “Monobank“ № 4441 1144 2246 2422

:
20 queries in 1,124 seconds.