Back in USSR — На РФ готують закон про тотальне держрегулювання цін на продукти

984

Українська UK English EN Deutsch DE Français FR Беларуская мова BE Nederlands NL Русский RU
+++ в карму за репост

Повернення росії в СРСР 2:0 іде повним темпом. Від війни в Афганістані до розвалу совдепії пройшло не так вже й багато часу, від окупації Криму і Донбасу до розвала росії пройде значно менше…

Back in USSR - На РФ готують закон про тотальне держрегулювання цін на продукти

Російська влада готує пакет відчайдушних заходів, щоб загальмувати продовольчу інфляцію, розігналася до максимуму за 6 років і виводить громадян з гіпнозу «стабільності» напередодні виборів в Думу. Федеральна антимонопольна служба розробляє законопроект, що розширює практику державного регулювання цін на продукти харчування.

Як повідомляє Forbes, Відомство хоче директивно обмежувати «націнку» при продажу продовольства населенню.

Нові заходи обговорювалися на нараді ФАС і рітейлерів, яке відбулося 13 серпня одночасно з рейдами, проведеними представниками служби у магазинах і супермаркетах.

Росія готувалась до воєнних дій в Україні мінімум шість років

Торговельним мережам було запропоновано «скорегувати націнку» добровільно, а сама нарада носила «морально-політичний характер», розповіло Forbes джерело, знайоме з деталями зустрічі. За його словами, до наступного тижня рітейлери повинні представити перелік товарів і методику коригування націнок.

Позапланові перевірки, проведені ФАС, показали: пшоно продається з націнкою 44%, буряк — 41%, чай — 40%, житній хліб — 30%. Відомство шукає ознаки картельної змови з метою підвищення і утримання цін, покаранням за яке може стати штраф у розмірі 15% виручки, або 600 млрд рублів в перерахунку на оборот найбільших рітейлерів, включаючи X5, «Магніт», «Стрічку» і «Карусель».

«Вже є законопроекти і постанови уряду, які дозволяють регулювати ціни, — розповідає джерело Forbes, близьке до одного з учасників наради. — Але ось з націнками в мережах практично неможливо з юридичної точки зору зараз щось робити ».

На РФ стверджують, що «американські шкідники» просвердлили російський корабель

Рітейлери з обуренням сприйняли нові кроки в напрямку радянської моделі контролю за цінами. «Регулювання ціноутворення — це згубна історія для торгівлі в цілому, оскільки коли ти фіксуєш мінімальні націнки на будь-яку продукцію, то її потрібно компенсувати в чомусь іншому», — говорить представник великої торговельної мережі.

«Крім того, це заважає домовленостями з постачальниками», — нарікає він.

За даними Росстату, на кінець липня темпи зростання цін на продукти в Росії досягали 8,14%, а загальна споживча інфляція склала 6,46%. При цьому самі громадяни оцінюють зростання цін майже в 15%, а кожен п’ятий вважає, що в країні бушує гіперінфляція в 30% і вище.

Стрімко дорожчають продукти пропалюючи кишені бідніючим сім років поспіль людям, чиї доходи впали до рівнів 10-річної давності і продовжують знижуватися всупереч планам зробити ривок і прорив.

Москва доїдає останні резерви: S&P передрекли повне вичерпання запасів бюджету

За рік хліб подорожчав на 7,8%, крупи — на 7,6%, макарони — на 8,2%, м’ясо — на 11,4%, курятина — на 18,9%, риба — на 14,7%, соняшникова олія — ​​на 27,3%, яйця — на 18,4%, цукор — на 41,3%.

Стрімке прискорення інфляції породило в суспільстві запит на відродження совдепівської моделі управління економікою. Проведене в липні опитування Університету «Синергія» показав, що 20,1% вважають за необхідне ввести пряме держрегулювання цін товарів в магазинах. Ще 24,9% вважають, що для стабілізації інфляції потрібно «боротися зі спекулянтами».

Орієнтованим на СРСР людям протистоїть приблизно така ж за чисельністю група, яка виступає з позицій ринкової економіки. Так, 25,8% заявили, що для стабілізації інфляції необхідне обмеження монополій (19,2%), а ще 25,8% вважають, що ключова проблема — не в цінах, а в низьких доходах. Вони пропонують «підвищити заробітну плату на рівень інфляції».


Допомога антимосковському українському сайту (за бажанням)
Реквізити: карта “ПриватБанк” № 5168 7456 0964 2191 — Карта “Monobank“ № 4441 1144 2246 2422

:
20 queries in 5,378 seconds.