Астрономи зафіксували чарівний танок двох галактик

100
Сподобалась публікація? Поділіться нею у соціальних мережах!
  • 25
  •  
  •  
  •  
  •  
  • 5
  •  
  •  

Вчені з Національної науково-дослідної лабораторії оптичної інфрачервоної астрономії Національного наукового фонду США (NSF) зафіксували унікальне явище злиття двох галактик – NGC 5394 та NGC 5395.

Астрономи зафіксували чарівний танок двох галактик

Галактики існують вже мільйони років. І на протязі свого існування, вони сходяться та розходяться, створюючи дивовижні форми та запускаючи народження нових зірок. Чудовий танок продемонстрував галактичний дует NGC 5394/5, також відомий під спільною назвою Галактика Герона, яка віддалена від нас на 160 мільйонів світлових років.

Знімок отриманий за допомогою 8-метрового телескопа Gemini North (на фото угорі), розташованого на вершині гори Мауна-Кеа на Гаваях, та спектрографа Gemini Multi-Object Spectrograph. Це чотириколірне складене зображення має загальний час експозиції 42 хвилини.

Нашли затопленный корабль, перевозивший золото Гитлера

Цю дивовижну пару вперше помітив Вільям Гершель у 1787 році, за допомогою 20-футового телескопа. До речі, в тому ж році він знайшов два супутники Урана.

Галактики NGC 5394 та NGC 5395 знаходяться в сузір’ї Гончих Псів. NGC 5395 (ліворуч) витягується в ширину на 140 000 світлових років, а NGC 5394 на 90 000 світлових років.

Астрономи зафіксували чарівний танок двох галактик
Фото: NSF’s National Optical-Infrared Astronomy Research Laboratory / Gemini Observatory / AURA

Сам процес злиття галактик здатен тривати мільйони років. Вчені вважають, що галактики вже стикалися до цього як мінімум раз. На фото також помітний момент зоряного народження, спровокованого галактичним злиттям — невеликі червонуваті згустки, розкидані по колу у великій галактиці та декілька в меншій.

Нагадаємо, що зовсім недавно, міжнародна дослідницька група з університетів Геттінгена та Потсдама знайшли галактику відразу з трьома надмасивними чорними дірами. Унікальні спостереження проведені вченими показали, що чорні діри розташовані дуже близько одна до одної в ядрі галактики. Дане дослідження проливає світло на процес утворення найбільших галактик у Всесвіті.


Загрузка…

ПОДЕЛИТЬСЯ

:
Загрузка...
85 queries in 0,912 seconds.