Археологи виявили в Україні ливарню, якій близько 6 тисяч років

365
  • 1
    Поделиться

Виявляється, представники трипільської культури самі відливали ножі й сокири, а не обмінювали їх в інших племен, як вважалося досі.

Археологи виявили в Україні ливарню, якій близько 6 тисяч років


Нова археологічна знахідка у Кам’янці-Подільському цілком змінює уявлення про спосіб життя та господарство трипільців.

“Це перша знайдена ливарня в історії трипільської культури, – розповідає газеті “Експрес” Дмитро Черновол, науковий співробітник Інституту археології НАНУ. – Виявили її у середмісті на території Польського ринку. Трипільські шари залягають на глибині 1 метр 75 сантиметрів. Над ними є досить потужний шар чистого грунту, без домішок інших культур. Тому ми впевнені, що ливарня належить саме до трипільської культури, а не до епохи Середньовіччя, наприклад.

Зараз відбувається двадцять друга за рахунком російсько-українська війна

Ми знайшли кілька десятків мідних фрагментів, є також мідні пластинки й деталі виробів із дроту. Це змінює уявлення про господарство племен. Раніше вважалося, що вони везли готові вироби з балканського регіону або купували заготовки й кували самі. Тепер достеменно відомо, що трипільці вміли переплавляли мідну руду.

Археологи виявили в Україні ливарню, якій близько 6 тисяч років

Із міді вони виготовляли прикраси, робили гачки для риболовлі, ножі, сокири та стержні, за допомогою яких виготовляли з різноманітні знаряддя праці з кременю”.

Археологи сподіваються, що знайдуть ще чимало цікавих артефактів, адже дослідження у Кам’янці-Подільському тривають.

ПОДЕЛИТЬСЯ

:
Загрузка...
93 queries in 0,925 seconds.