Єврокомісія розпочинає розслідування маніпуляцій РФ цінами на газ

1307

Українська Українська Русский Русский
+++ в карму за репост

Єврокомісія розпочинає розслідування маніпуляцій РФ цінами на газ

Єврокомісія (ЄК) до середини листопада проведе перевірку європейських ринків газу та вуглецевих квот на предмет безпідставних спекуляцій, результати цього аналізу будуть представлені на саміті ЄС в грудні в Брюсселі. Про це заявили в п’ятницю глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляйен і голова Європейської ради Шарль Мішель на прес-конференції за підсумками саміту ЄС.

«Що стосується зростання цін на газ і можливих спекуляцій, ця тема викликає заклопотаність. Єврокомісія до середини листопада проведе перевірку функціонування ринку газу і вуглецевих квот на предмет спекуляцій », — заявила фон дер Ляйен.

«На базі аналізу енергетичних ринків ЄК виступить з новими пропозиціями, і у нас буде можливість повернутися до теми [цін на газ і електроенергію] на саміті в Брюсселі в грудні, коли ми будемо краще поінформовані», — заявив в свою чергу Мішель.

Ціна газу в ЄС злетіла на 30% «Газпром» продовжив газову війну

Глава ЄК в черговий раз висловила впевненість, що в довгостроковій перспективі країнам ЄС гарантувати енергобезпеку допоможе тільки перехід до зеленої енергетики. При цьому вона також визнала, що Євросоюз потребує в атомній енергетиці і в газі як перехідному джерелі енергії. «Разом з цим нам потрібне стабільне джерело атомної енергії, під час переходу [до зеленої енергетики], звичайно, [потрібен] газ», — сказала вона.


Допомога антимосковському українському сайту (за бажанням)
Реквізити: карта “ПриватБанк” № 4149 6293 3005 9817 — Карта “Monobank“ № 4441 1144 2246 2422
:
23 queries in 1,260 seconds.